صفحه اصلی گردشگری بزرگترین فرودگاه دنیا

بزرگترین فرودگاه دنیا

5 خواندن ثانیه
۴
0
6,996

بزرگترین فرودگاه دنیا

بزرگترین فرودگاه دنیا کدام است؟ نام بزرگترین فرودگاه دنیا چیست؟ بزرگترین فرودگاه جهان در کدام کشور قرار دارد؟ برای یافتن پاسخ این سوالات و یافتن اطلاعات بزرگترین فرودگاه در دنیا با پارس مهاجر همراه باشید.

بزرگترین فرودگاه دنیا
بزرگترین فرودگاه دنیا

 بزرگترین فرودگاه دنیا

شاید شما هم تا به حال مسافرتهای زیادی با هواپیما رفته اید و در این بین به فرودگاههای مختلفی سر زدیده اید و با انواع هواپیماها مسافرت کرده اید . حال شاید این سوال برای شما پیش بیاید در بین این همه فرودگاه در سراسر دنیا کدام یک از اینها از باقی بزرگتر هست ؟کدام یک شلوغتر هست ؟  خوب برای اینکه به جواب این سوال برسید باید به شما بگویم ما از دو منظر این موضوع رو بررسی کردیم . اول از همه از نظر وسعت و در مرجله دوم از لحاظ تعداد مسافرتهای انجام شده از طریق فرودگاه .

من خودم به شخصه فرودگاههای زیادی رو در سراسر دنیا دیدم . بعضی کوچک و بعضی واقعا بزرگ هستند به نحوی که با پای پیاده به سختی میشه در آنها به گشت و گذار پرداخت . و در اکثر آنها از تسمه های متجرک برای انتقال مسافران استفاده میشود که مسافران کمتر نیاز به پیاده روی در طول ساختمان فرودگاه را داشته باشند .

خوب با توجه به توضیحاتی که در بالا آمد بزرگترین فرودگاه دنیا  را از نظر وسعت خدمتتون عرض میکنیم . فرودگاه بین المللی ملک فهد (King Fahd International Airport )  در شهر دمام عربستان صعودی از نظر وسعت بزرگترین فرودگاه در جهان میباشد . مساحت این فرودگاه بالغ بر ۴۸۵ مایل مربع می باشد . 

اما در مرحله دوم اگر بخواهیم بزرگترین فرودگاه دنیا را بر حسب تعداد مسافرین ورودی و خروجی آن اعلام کنیم باید به فرودگاه بین المللی هارتسفیلد-جکسون (Hartsfield-Jackson ) در آتلانتای آمریکا اشاره کرد . این فرودگاه در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۰۰ میلیون نفر از این فرودگاه برای پروازهای خود استفاده کرده اند . البته یکی از دلایل استفاده زیاد از این فرودگاه داشتن پروازهای ارزان قیمت و تورهای ارزان قیمت  به نقاط مختلف جهان است .

در مقاوم دوم و سوم هم به ترتیب فرودگاه بین المللی پکن پایتخت چین با بیش از ۸۰ میلیون مسافر در سال و فرودگاه هیدرو لندن (London Heathrow) قرار دارند .

  • پروازهای استانبول

    بهترین پرواز به استانبول

    بهترین پرواز به استانبول خوب اگر شما برای خواندن مطالب این پست مشتاق هستید حتما از افرادی …
  • سفر دریایی با کشتی کروز

    بهترین کشتی تفریحی دنیا

    بهترین کشتی تفریحی دنیا دوست دارید بدانید بهترین کشتی تفریحی دنیا کدام است؟ چطور میتوان یک…
بارگذاری در گردشگری

دیدگاه بگذارید

avatar
محمد جواد
مهمان

سلام وست عزیز میتونی متن انگلیسی این مطلب رو برام بفرستی؟

trackback

[…] بزرگترین فرودگاه دنیا […]

میلاد
مهمان

میشه تمام مطالب رو به ایمیلم بفرستی ممنون

wpDiscuz