صفحه اصلی اقیانوسیه استرالیا تابعیت کشور استرالیا

تابعیت کشور استرالیا

2 خواندن ثانیه
۲
1
892

تابعیت کشور استرالیا یا شهروندی استرالیا شرایط خاصی دارد.در این مطلب قوانین تابعیت کشور استرالیا و قوانین جدید شهروندی استرالیا و شرایط اخذ تابیعت استرالیا را برای مهاجرین کشور استرالیا و یا افرادی که تازه قصد مهاجرت به کشور استرالیا را دارند قرار داده ایم.برای اطلاع از شرایط خاص قوانین اخذ تابعیت این کشور با پارس مهاجر همراه باشید.

تابعیت کشور استرالیا
تابعیت کشور استرالیا

تابعیت کشور استرالیا

استرالیا سرزمینی است کهن. وسیع و منحصر بفرد است. کشوری است مملو از جنگلهای بارانی استوایی و مناطق وسیع پوشیده از درخت؛ سواحل طلایی و صحراهای خشک. فرهنگهای بومی ما از قدیمی ترین فرهنگهای ماندگار در دنیا است.  ملتی متشکل از مهاجرین. اسکان اروپاییان در استرالیا در سال ۱۷۸۸ آغاز شد و استرالیا امروز همچنان به مهاجرین جدید خوش آمد می گوییم. مهاجرین بیش از ۲۰۰ کشور، استرالیا را خانه خود می دانند. در نتیجه، جامعه استرالیا یکی از بالاترین تنوع نژادی در جهان را دارا است. استرالیا بطور موفقیت آمیزی این گوناگونی نژادی و فرهنگی را با اتحاد ملی آمیخته است. تابعیت پیوندی است که همه استرالیا را متحد می کند.

افرادی می توانند درخواست تابعیت و یا شهروندی کشور استرالیا را بدهند که حداقل ۳ سال به صورت قانونی در این کشور زندگی کرده باشند . افرادی که قصد دریافت تابعیت استرالیا را داشته باشند باید آزمون شهروندی یا همان آزمون تابعیت را بدهند و بعد از آنکه در این آزمون نمره قبولی را گرفتند میتوانند شهروند استرالیا شوند. البته برای این کار باید در مراسم شهروندی سوگند یاد کنند.

آزمون تابعیت کشور استرالیا

آزمون تابعیت استرالیا به منظور سنجش و ارزیابی دانش شما از استرالیا و آشنایی شما با مسئولیتها و امتیازات تابعیت طراحی شده است. آزمون تابعیت همچنین به منظور ارزیابی آشنایی شما به زبان انگلیسی پایه طراحی شده است. انگلیسی زبان ملی استرالیاست . برقراری ارتباط به زبان انگیسی به شما کمک می کند تا نقشی فعالتر در جامعه استرالیا ایفا کنید. زبان انگلیسی به شما کمک می کند تا از امکانات تحصیلی، اشتغال و فرصتهای دیگری که استرالیا برای عرضه دارد کاملاً بهره مند شوید.

آزمون تابعیت استرالیا امتحانی چندگزینه ای کامپیوتری به زبان انگلیسی است. آزمون تابعیت شامل ۲۰ سئوال است که بطور تصادفی از مجموعه ای از سئوالات انتخاب می شوند. برای قبولی در آزمون باید به ۷۵ درصد پرسش ها، یا ۱۵ سئوال از ۲۰ سئوال، پاسخ صحیح دهید. آزمون های تابعیت در کلیه دفاتر اداره مهاجرت و تابعیت در سراسر کشور استرالیا برگزار می شوند. آزمون ها همچنین در شماری از نواحی منطقه ای در سراسر استرالیا و در برخی از نمایندگی های استرالیا در خارج از کشور برگزار می شوند. با قبولی در آزمون تابعیت، شما درک خود از تعهدی که هنگام ادای سوگند تابعیت استرالیا می دهید را نشان می دهید.

در مراسم تابعیت استرالیا، شما به وفاداری به کشور و مردم استرالیا سوگند یاد می کنید. لذا مهم است که درک صحیحی از جامعه استرالیایی،بافت جمعیتی و میراث بومی آن داشته باشید. درک صحیح از چگونگی شکل گیری استرالیا در دوران متزلزل آغازین، به عنوان مستعمره انگلستان، و تبدیل شدن آن به یک کشور باثبات و موفق امروزی، نیز از اهمیت برخوردار است.

سوگند تابعیت کشور استرالیا

برای همه شهروندان استرالیایی مهم است که حقوق و مسئولیتهای خود و مفهوم شهروندی را درک کنند، چه در استرالیا به دنیا آمده باشیم یا آن را برای زندگی گزیده باشیم. این بخشی مهم از نحوه شکل گیری ملت استرالیا است.
هنگامی که در مراسم تابعیت استرالیا شرکت می کنید، سوگند تابعیت استرالیا را ادا می کنید. با این سوگند، آشکارا به استرالیا متعهد می شوید و مسئولیتها و امتیازات تابعیت را می پذیرید. فراگیری مفهوم این سوگند به شما کمک می کند تا معنی استرالیایی بودن و مسئولیتها و امتیازات تابعیت آنرا بهتر درک کنید.

این سوگندی است که ادا خواهید کرد:
از این زمان به بعد، در پناه خدا،* من به وفاداری خود به استرالیا و مردمش سوگند یاد می کنم، و در باورهای دموکراتیک آنها سهیم هستم، حقوق و آزادی های آنها را محترم می شمارم، و به قوانین آنها پایبند بوده و از آنها پیروی خواهم کرد.

* هرشخصی در گزینش استفاده از کلمات “در پناه خدا” مختار است.

مراسم تابعیت کشور استرالیا

مراسم تابعیت استرالیا می تواند مراسمی کوچک با تعداد کمی شرکت کننده و یا مراسمی بزرگ با چند صد یا حتی چند هزار شرکت کننده باشد. عمق احساسات و غرور در میان شهروندان جدید و مقامات مراسم از آن جشنی شادآفرین می سازد. در آغاز مراسم تابعیت، ممکن است نمایندگان مردم بومی، که در واقع مالکین سنتی زمین در منطقه شما هستند، به شما خوش آمد بگویند. دیگر رهبران جامعه محلی و یا نمایندگان دولت نیز سخنان تشویق آمیز و خوش آمدگویی هایی را ایراد خواهند کرد. آنگاه شما سوگند تابعیت استرالیا را همراه با اشخاص دیگری که تابعیت استرالیا را برگزیده اند با صدای بلند خوانده یا تکرار خواهید کرد. این مهمترین بخش مراسم می باشد.

تا زمانی که سوگند تعهد خود به استرالیا را ادا نکنید، تابع استرالیا نمی شوید. از شما دعوت می شود که در صورت نیاز برای ادای سوگند کتاب مقدس یا نوشتجات مذهبی خود را به همراه داشته باشید، ولی این کار الزامی نمی باشد. رهبران جامعه محلی و یا نمایندگان دولت سخنانی کوتاه در مورد معنی و مفهوم تابعیت ایراد خواهند کرد. شما گواهی تابعیت استرالیا را به همراه هدیه ای کوچک از جامعه محلی دریافت خواهید کرد. سپس همگی سرود را خواهند خواند. پس از ’Advance Australia Fair‘ ملی استرالیا مراسم تابعیت، فرصت خواهید داشت تا با دیگر شهروندان آشنا شده و تابعیت جدید خود را جشن بگیرید.

مراسم تابعیت استرالیا
مراسم تابعیت استرالیا
  • اقامت استرالیا

    راههای مهاجرت به استرالیا

    راههای مهاجرت به استرالیا,راهنمای مهاجرت به کشور استرالیا را مطالعه نمایید. اطلاعات این قس…
  • اقدامات پس از ورود به استرالیا

    اقدامات پس از ورود به استرالیا

    اقدامات پس از ورود به استرالیا برای مهاجرین تازه وارد به کشور استرالیا. این مطلب راهنمای م…
بارگذاری در استرالیا

دیدگاه بگذارید

avatar
A.Pasandideh
مهمان

باسلام آقاشایگان عزیز اگه ناراحت نشیدمستقیم برم سراصل مطلب بنده در حال حاضر یک دریانوردم و مدارک تحصیلی و کاری ام دریایی میباشد و هم بدنبال کار و هم زندگی در نیوزلند یا استرالیا هستم آیا جایی هست که فرمی تکمیل کنم جهت مهاجرت دائم یابلندمدت!!؟؟
باتشکراز همکاری صمیمانه تان

wpDiscuz