صفحه اصلی اقیانوسیه استرالیا اقدامات پس از ورود به استرالیا

اقدامات پس از ورود به استرالیا

34 خواندن ثانیه
۰
0
435

اقدامات پس از ورود به استرالیا برای مهاجرین تازه وارد به کشور استرالیا. این مطلب راهنمای مهاجرین تازه وارد به استرالیا است ، افرادی که تازه به این کشور مهاجرت کردند و اطلاع دقیقی از اقداماتی که باید بکنند ندارند . شما در این قسمت میتوانید اطلاعات کافی برای زمان ورود خود به کشور استرالیا به دست آورید . با گروه پارس مهاجر همراه باشید . 

اقدامات پس از ورود به استرالیا
اقدامات پس از ورود به استرالیا

اقدامات پس از ورود به استرالیا

 

کارهائی را که بعد از ورود باید هرچه زودترانجام داد.فهرست زیرشامل ۸ کار مهمی است که باید هرچه زود تر پس از ورودتان به استرالیا انجام دهید. اطلاعات تابعیت استرالیا را نیز در مطلبی دیگر برای شما دوستان آماده کرده ایم که میتوانید از آن نیز استفاده کافی را ببرید.

 • تقاضا برای Tax File Number (شماره پرونده مالیاتی)
 • ثبت نام در Medicare (مد یکر) و در نظر گرفتن پوشش بیمه خصوصی بهداشتی
 • باز کردن حساب در بانک
 • ثبت نام در Centrelink
 • تماس با the Health Undertaking Service
 • ثبت نام برای کلاسهای انگلیسی
 • ثبت نام فرزندان در مدرسه

تقاضا برای Tax File Number استرالیا (شماره پرونده مالیاتی)

در استرالیا برای دریافت درآمد، به شماره پرونده مالیاتی نیاز می باشد. درآمد شامل دستمزد یا حقوق دریافتی از کار، پرداختی از دولت، و درآمد حاصل از سرمایه گذاری و از جمله بهره ی حساب های بانکی می باشد.

طرز درخواست برای گرفتن شماره پرونده ی مالیاتی
شما می توانید در استرالیا به اداره مالیات استرالیا زنگ بزنید و درخواست نمائید تا برای شما فرم درخواست را ارسال دارند. به جای آن می توانید با مراجعه به تارنمای اداره مالیات ATO , در تمامی ساعات شبانه روز و تمامی روزهای هفته از راه اینترنت درخواست کنید . این فرم ها در (ATO) یا همان اداره مالیات استرالیا و در دفاتر Centrelink shopfronts نیز موجود هست . اطلاعات بیشتر در سایت اداره مالیات کشور استرالیا در ادرس زیر موجود هست .  اداره مالیات استرالیا


ثبت نام در Medicare (مد یکر) و در نظر گرفتن پوشش بیمه خصوصی بهداشتی

دولت استرالیا از طریق طرحی بنام Medicare به هزینه های درمانی کمک میکند. با کمک طرح مزایای داروئی Pharmaceutical Benefits Scheme دولت یارانه ای هم در ارتباط با هزینه دارو پرداخت می ثبت نام در Medicareنماید. مدیکر و طرح مزایای داروئی PBS توسط مدیکر استرالیا Medicare Australia اداره می شود.

ممکن است که شما برای پیوستن به Medicare حائز شرایط بوده و بلافاصله به خدمات بهداشتی دست یابید. این خدمات عبارتند از استفاده رایگان از بیمارستان های دولتی، کمک هزینه مربوط به مواظبت های غیر بیمارستا نی و داروهای یارانه ای (دارای سوبسید) دسترسی پیدا کنید.

طرز نام نویسی برای مدیکر استرالیا

برای نا منویسی در Medicare باید ۷ تا ۱۰ روز پس از ورودتان به استرالیا با در دست داشتن پاسپورت یا مدرک مسافرت و برگه ی ویزای اقامت دائم خود به یکی از ادارات مدیکر مراجعه کنید. در صورت حائز بودن همه شرایط ثبت نام، به شما شماره مدیکر داده خواهد شد و کارت مدیکرتان حدوداً ۳ هفته بعد با پست برایتان ارسال خواهد گردید. در بیشتر موارد شما پول بهای دارو را خواهید داد وبعد بخشی از پرداخت خود را پس می گیرید. اگر بایستی فورا به پزشک مراجعه نمائید، می توانید بدون انتظار ۷ تا ده ۱۰ روزه در مدیکر ثبت نام نموده و بخواهید یک شماره ی موقت مدیکر به شما بدهند.


باز کردن حساب بانکی در استرالیا

در استرالیا، مردم معمولاً پول خودرا دربانک یا تعاونی های اعتباری credit union یا مسکن building باز کردن حساب بانکی در استرالیاsociety میگذارند. اغلب درآمد ها از جمله حقوق و دستمزد ها و مزایای دولتی مستقیماً به یک حساب بانکی واریز می شود.
استرالیائیها از کارت های بانکی و اعتباری برای منظور های مختلف استفاده می نمایند.
توصیه میشود در ظرف ۶ هفته پس از ورودتان به استرالیا حساب بانکی باز کنید زیرا معمولاً برای تعیین هویت، پاسپورت کافی است. بعد از ۶ هفته برای افتتاح حساب به برگ شناسائی اضافی احتیاج خواهید داشت وممکن است بعلت نداشتن مدارک دچار مشکل شوید. برای اینکه نرخ مالیات بر بهره بدست آمده بیشتر از حد ندهید، شماره پرونده مالیاتی Tax File Number خود را به بانک بدهید


ثبت نام در Centrelink استرالیا

کمک برای کاریابی، پرداختی های تامین اجتماعی و سایر کمکها، از طریق اداره ای دولتی بنام Centrelink انجام میگردد. تازه واردینی که اقامت دائم دارند میتوانند برای دریافت کمک در کاریابی، برسمیت شناختن مهارتهایی که در خارج از استرالیا کسب شده و دستیابی به دوره های مربوطه ، در سنترلینک ثبت نام نمایند.همچنین سنترلینک فرم های تقاضا برای شماره پرونده مالیاتی Tax File Number دارد و می تواند برای دادن درخواست به اداره مالیات به شما کمک کند، تا دسترسی به پرداختها به تاخیر نیافتد.
چنانچه فرزندانی دارید، احتمال دارد برای دریافت کمک هزینه های خانواده که از طرف دولت برای کمک به هزینه پرورش آنان پرداخت میشود حائز شرایط باشید.


تماس با the Health Undertaking Service

اگر در دفتر اداره مهاجرت در خارج از استرالیا (سفارت این کشور) بنا به درخواست وزارت مهاجرت شهروندی DIAC  تعهد آزمایش پزشکی داده اید (فرم ۸۱۵ را پر کرده اید)، موظف هستید پس از ورود به استرالیا با the Health Undertaking Service تماس بگیرید. پس از تماس گرفتن با این مرکز آنها نزدیکترین کلینیک بهداشتی مجاز را برای انجام معاینات پزشکی یعدی به شما نشان خواهند داد.


ثبت نام برای کلاسهای انگلیسی استرالیا

دوره های زبان انگلیسی برای تا زه واردین به استرالیا طی برنامه ای موسوم به Adult Migrant English program (طرح زبان انگلیسی برای مهاجرین بزرگسال) ارائه میگردد. به عنوان مقیم تازه وارد، ممکن است حائز شرایط برای حد اکثر ۵۱۰ ساعت درس انگلیسی رایگان باشید (برای کسانی که بر طبق برنامه های انساندوستانه می آیند ممکن است سهمیه ای اضافه بر این ساعات تعلق بگیرد). هرچه زودتر ثبت نام کنید زیرا ممکن است حق خودرا برای کلاس های زبان از دست بدهید.


ثبت نام فرزندان در مدرسه

بموجب قوانین استرالیا ، اطفال بین ۵ تا ۱۵ سال باید بمدرسه بروند. باید هرچه زودتر فرزندانتان را در مدرسه ثبت نام نمائید.


دریافت گواهینامه رانندگی در استرالیا

چنانچه دارای گواهینامه رانندگی معتبر (که از تاریخ آن نگذشته باشد) از کشور دیگری هستید که بزبان انگلیسی است و یا رسماً توسط مرجعی مورد قبول ترجمه شده است، می توانید برای سه ماه اولِ ورود به استرالیا ، رانندگی کنید. چنانچه بعد از این مدت بخواهید رانندگی نمائید بایستی دارای گواهینامه رانندگی از استرالیا باشید که برای دریافت آن بطور معمول لازم است امتحان کتبی و عملی رانندگی و آزمایش چشم را بگذرانید. در استرالیا گواهی نامه ی رانندگی توسط دولت های ایالتی یا ناحیه ای صادر می شود.
اگر از کشور دیگری دارای گواهینامه ی رانندگی نیستید بایستی در امتحان آئین نامه ی رانندگی قبول بشوید تا بتوانید پروانه یادگرفتن رانندگی را دریافت نمائید.

مطالب بالا به صورت خلاصه وار به اقدامات پس از ورود به استرالیا اشاره می کند که امیدواریم این مطالب برای شما مهاجر عزیز کمک کننده باشد . 

 • اقامت استرالیا

  راههای مهاجرت به استرالیا

  راههای مهاجرت به استرالیا,راهنمای مهاجرت به کشور استرالیا را مطالعه نمایید. اطلاعات این قس…
 • شهروندی استرالیا

  تابعیت کشور استرالیا

  تابعیت کشور استرالیا یا شهروندی استرالیا شرایط خاصی دارد.در این مطلب قوانین تابعیت کشور اس…
بارگذاری در استرالیا

دیدگاه بگذارید

avatar
wpDiscuz