صفحه اصلی مهاجرت آمریکا ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

36 خواندن ثانیه
۰
0
1,476

ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5 یکی از راههای مهاجرت به آمریکا است. از طریق ویزای eb5 و سرمایه گذاری در کشور آمریکا شخص می تواند برای خود و خانواده اش درخواست اقامت آمریکا بکند.ویزای eb5 یکی از انواع ویزای مهاجرت آمریکا است .برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه سرمایه گذاری در امریکا با گروه پارس مهاجر همراه باشید و این مطلب را با دقت مطالعه نمایید .

ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

 

گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری

یکی از راههای دریافت گرین کارت کشور آمریکا سرمایه گذاری در این کشور می باشد . با این کار شخص می تواند برای خود و خانواده اش درخواست گرین کارت آمریکا نمایند و اقامت دائم و در نهایت شهروندی کشور آمریکا را به دست آورد . خانواده شخص شامل همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال او می شوند .

این برنامه سرمایه گذاری به نام EB5 معرفی می شود و در ذیل اطلاعات کاملی از این نوع سرمایه گذاری برای شما علاقمندان به این روش آورده شده است. در پروسه Eb5 شخص متقاضی می تواند هم به صورت مستقیم بیزنسی نو و شخصی برای خود ایجاد نماید و همچنین می تواند در مراکز منطقه ای این مقدار پول را سرمایه گذاری نماید . 

راهنمای ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

یک نفر با سرمایه گذاری ۰۰۰ر۵۰۰ دلار در مناطق خاص تعیین شده و یا با سرمایه گذاری به میزان ۱ میلیون دلار در یک کسب و کار که ۱۰ فرصت شغلی برای ۱۰ کارمند واجد شرایط ایجاد کند، می تواند موفق به دریافت مجوز اقامت دائمی از نوع EB-5 شود.

قوانین برنامه مهاجرتی EB5

• سرمایه گذاری می بایست در یک کسب و کار فعال انجام شود و برخورداری از یک حاشیه امنیت بدون فعالیت نظیر سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار یا خرید ملک پذیرفته نیست.

• مبلغ سرمایه گذاری شده باید شخصی و از طرف متقاضی تامین شده باشد، اما مبلغ سرمایه گذاری می تواند هدیه ای از طرف شریک متقاضی یا اشخاص دیگر تلقی شود که در این صورت مشمول مالیات متعلقه خواهد بود.

• کسب و کار در نظر گرفته شده می بایست بعد از ۲۹ نوامبر ۱۹۹۰ تاسیس شده باشد یا سرمایه گذاری به گونه ای باشد که اساس کسب و کار قدیمی را تغییر دهد.

• مبلغ سرمایه گذاری در صورتی می تواند ۰۰۰ر۵۰۰ دلار باشد که کسب و کار دریک منطقه روستایی یا در منطقه ای که نرخ بیکاری بالایی دارد و جزو مناطق مورد قبول اداره مهاجرت است تشکیل شده باشد.

• ایجاد ۱۰ فرصت شغلی – اگر سرمایه گذاری در یک “مرکز منطقه ای” مشخص شده انجام شود، لزومی به ایجاد شغل بطور مستقیم نیست. در ادامه، برنامه “مرکز منطقه ای” شرح داده شده است.
برنامه مرکز منطقه ای

به منظور تشویق به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، کنگره امریکا برنامه “مرکز منطقه ای” را در سال ۱۹۹۰ به تصویب رساند. بر اساس این برنامه سالانه ۰۰۰ر۳ ویزا به افراد متقاضی که حداقل به میزان ۰۰۰ر۵۰۰ دلار در مراکز منطقه ای تعیین شده سرمایه گذاری کرده اند، اختصاص یافته است.

در برنامه “مرکز منطقه ای”، سرمایه گذار ملزم نیست تا شخصا به استخدام ۱۰ نفر کارمند مبادرت ورزد. در عوض، کافی است تا از طریق سرمایه گذاری او، به طور غیر مستقیم ۱۰ فرصت شغلی یا بیشتر ایجاد شده باشد.

“مراکز منطقه ای” واحدهای عمومی یا خصوصی هستند که در زمینه توسعه فعالیت های اقتصادی تلاش می کنند. افزایش صادرات، بهبود درآمدزایی محلی، اشتغال یا افزایش سرمایه گذاری های محلی، از جمله موضوعات فعالیت این مراکز است.

حداقل سرمایه گذاری لازم در مراکز منطقه ای ، مبلغ ۰۰۰ر۵۰۰ دلار است.

بر اساس مقررات EB-5 ، این مراکز در مناطق روستایی یا مناطقی که نرخ بیکاری در آن بالاتر از متوسط کشور است تعیین و مشخص شده اند.در سال ۲۰۰۳، کنگره ایالات متحده مریکا به اداره مهاجرت اختیار داد تا پرونده های درخواست سرمایه گذاری از طریق EB-5 در مراکز منطقه ای را بررسی و اولویت بندی نماید.

با استفاده از این روش و سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای دارای مجوز از اداره مهاجرت ایالات متحده، متقاضی قادر است با کمترین نگرانی و گرفتاری های مرتبط با سرمایه گذاری مستقیم و ایجاد کسب و کار شخصی، مجوز اقامت دائمی ایالات متحده را بدست آورد.

اجازه کار، اجازه تحصیل، امکان زندگی در هر یک از ایالت ها و راه اندازی هرگونه کسب و کار مجاز، از دیگر مزایای این روش است.
بر اساس آمار وزارت امور خارجه ایالات متحده، ایران طی سه سال گذشته (از سال ۲۰۱۱) جزو ۵ کشور برتر در فهرست دریافت کنندگان اقامت دائمی از طریق سرمایه گذاری در مرکز منطقه ای (Regional Center) بوده است.

نکته حائز اهمیت دیگر، نرخ رشد تعداد ویزاهای صادر شده است که نمایانگر آن است که تعداد متقاضیان ایرانی هر ساله به بیش از ۲ برابر نسبت به سال قبل افزایش یافته و پیش بینی می شود همین روند در سال جاری نیز ادامه یابد.

دلایل استقبال روز افزون ایرانیان از این روش مهاجرت چیست؟

۱- به طور حتم اولین و محکم ترین عامل، علاقه ذاتی اغلب ایرانیان به زندگی در آمریکا است. فرصت زندگی در کشوری آزاد با موقعیت های ممتاز و امکان تحصیل فرزندان در بهترین موسسات آموزشی جهان، انگیزه ای بسیار قوی برای مهاجرت به آمریکا است.

۲- این روش، از کوتاه ترین راه های مهاجرت یک خانواده به ایالات متحده است.

۳- تحریم های بین المللی، شرایط نامطلوب اقتصاد داخلی و افزایش تورم باعث رشد تصاعدی نرخ برابری ارزهای خارجی با ریال ایران شده است و طبیعی است که در چنین شرایطی، صاحبان سرمایه به دنبال راهی برای محافظت از سرمایه خود بوده که تبدیل به پول با پشتوانه قوی، از جمله این راه ها است.

به طور مثال، ارزش سرمایه آن گروه از متقاضیان ایرانی که تا قبل از اواخر دسامبر ۲۰۱۱ به دلار تبدیل شده و به منظور اخذ اقامت دائمی به آمریکا منتقل گردیده است، به نرخ ریال ایران در حال حاضر ۲ برابر شده است! نگرانی از ادامه این روند، از دیگر انگیزه های سرمایه داران ایرانی برای انتقال بخشی از نقدینگی شان به محیط اقتصادی با ثبات تر است.

۴- – به دلیل شرایط بین المللی و مناسبات سیاسی، دریافت ویزا و بازدید اتباع ایران از سایر کشورها بخصوص کشورهای غربی بسیار سخت شده است. حال آنکه بدست آوردن شرایط اقامت دائمی و پس از آن اخذ تابعیت ایالات متحده، آنان را قادر می سازد تا آزادانه به اغلب کشورهای جهان سفر کرده و از مزایای موجود برای شهروندان آمریکائی بهره مند شوند.

۵- به صرفه بودن انتخاب مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در مرکز منطقه ای (Regional Center) نسبت به سایر روش های مهاجرتی از طریق سرمایه گذاری در آمریکا و یا دیگر کشورها، از دیگر عوامل موثر در استقبال ایرانیان بوده است. طی چند سال گذشته، کانادا از جمله کشورهای مدنظر ایرانیان برای مهاجرت از طریق سرماه گذاری بوده که اخیرا بنابه دلایلی از جمله افزایش میزان سرمایه گذاری لازم، طولانی شدن مراحل رسیدگی به پرونده ها و توقف به دلیل تحریم های اقتصادی بر علیه ایران، جذابیت آن کاهش یافته و باعث چرخش توجه سرمایه گذاران ایرانی به سوی آمریکا شده است.

موارد ویژه در پرونده متقاضیان ایرانی ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

شرایط اقتصاد داخلی و سیستم اداری ایران از یک سو و فضای فعلی حاکم بر مناسبات بین المللی از سوی دیگر باعث گردیده تا پرونده متقاضیان ایرانی از لحاظ محتوا و مراحل، تفاوت های مهمی با دیگر متقاضیان از سایر کشورها داشته باشد.

به دلیل سیستم اداری شکل گرفته در ایران و دشواری در تامین، جمع آوری و ارائه اسناد و مدارک مورد نیاز، اثبات قانونی بودن منبع تامین سرمایه و انتقال قانونی آن به دلیل اثرات ناشی از تحریم های اقتصادی به موضوعی بسیار حساس و ظریف تبدیل شده است. به همین دلیل، استفاده از خدمات مشاور با تجربه و آشنا با شرایط ایران و همچنین وکیل مهاجرت متخصص، نقش مهمی در موفقیت پرونده خواهد داشت.

مراحل دریافت گرین کارت سرمایه گذاری:

انتخاب وکیل:
اولین قدم برای ارائه درخواست کارت سبز از طریق سرمایه گذاری، انتخاب وکیل مورد اطمینان و متخصص در زمینه این نوع پرونده ها و عقد قرارداد با وی است.
انتخاب مرکز منطقه ای:
در قدم بعدی لازم است تا متقاضی یکی از مراکز منطقه ای دارای مجوز از اداره مهاجرت را به عنوان شرکت سرمایه پذیر انتخاب کند. انتخاب مرکز منطقه ای نیز بسیار مهم است. هرچه شرکت مورد نظر دارای سابقه فعالیت بلند مدت و روشنی بوده و پروژه های آنان از لحاظ بررسی ها و برآوردهای مالی و اقتصادی شرایط مناسب تر و پایدار تری داشته باشد، به طور حتم ریسک سرمایه گذاری را کاهش خواهد داد.

متقاضیان مختار هستند تا هریک از مراکز منطقه ای دارای مجوز را برای سرمایه گذاری انتخاب کنند و به طور معمول سه روش برای انتخاب گزینه مورد نظر پیش رو دارند:

روش اول – مطالعه و بررسی های لازم توسط خود متقاضی و یا با کمک دوستان و آشنایان مورد اعتماد در ایالات متحده است.

روش دوم – استفاده از مشاور متخصص و با تجربه در این زمینه است. مشاور نسبت به دریافت اطلاعات از مراکز منطقه ای موجود اقدام نموده و متقاضی را در مقایسه شرایط آنها کمک می کند و در نهایت نظر کارشناسی خود را در قالب لیست پیشنهادی به ترتیب اولویت به متقاضی ارائه می کند.

روش سوم- درخواست از وکیل امور مهاجرت مورد اعتماد است که بر اساس اطلاعات موجود از مراکز منطقه ای فعال و تجربه دیگر موکلین خود، چند مرکز منطقه ای را معرفی نماید.

به هر حال و در صورت انتخاب هریک از این سه روش، مسئولیت انتخاب مرکز منطقه ای صرفا با خود متقاضی بوده و هیچکس قانونا نباید وی را محدود به انتخاب مرکز منطقه ای خاصی نماید.

انتقال مبلغ سرمایه و هزینه های مربوطه:
پس از انتخاب و عقد قرارداد با مرکز منطقه ای و وکیل امور مهاجرت، زمان انتقال اصل مبلغ سرمایه گذاری (پانصد هزار دلار) و هزینه های مربوطه فرا می رسد. اصل مبلغ سرمایه گذاری توسط متقاضی به حساب محضری (Escrow Account) ویژه ای که به این منظور تعیین می شود منتقل می شود.

هزینه های مرتبط با پرونده هم شامل هزینه اداری مرکز منطقه ای، هزینه وکالت و کارمزد اداره مهاجرت است. هزینه اداری مرکز منطقه ای متفاوت است و معمولا بین ۴۵ تا ۵۰ هزار دلار است. هزینه وکالت نیز بستگی به تخصص و تجربه وکیل متفاوت است. به طور معمول هزینه وکالت یک وکیل متخصص و با تجربه برای انجام پرونده های ویزای سرمایه گذاری  ۳۰ هزار دلار است. هزینه کارمزد اداره مهاجرت در مرحله ارائه پرونده I-526 مبلغ ۱۵۰۰ دلار برای خانواده است.

تکمیل و ارائه پرونده به اداره مهاجرت برای  ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

بعد از عقد قرارداد با وکیل و مرکز منطقه ای، کار تکمیل پرونده توسط وکیل امور مهاجرت آغاز می شود. در این مرحله لازم است اطلاعات و مدارک مورد نیاز وکیل، توسط متقاضی فراهم و ارائه شود. تکمیل پرونده متقاضیان ایرانی به دلیل شرایط ویژه و رعایت نکات ظریفی که این نوع پرونده ها دارد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

اگر از مشاور متخصص و با تجربه در زمینه انتخاب مرکز منطقه ای استفاده شده است، در این مرحله متقاضی می تواند از مشاور خود نیز برای ارائه دقیق تر و بهتر مدارک مورد نیاز کمک بگیرد. پس از تکمیل پرونده توسط وکیل، وی پرونده را به اداره مهاجرت ارسال می نماید. مرحله بررسی پرونده سرمایه گذاری (I-526) توسط اداره مهاجرت و صدور نامه تایید سرمایه گذاری از مهم ترین مراحل این گونه پرونده ها است که در حال حاضر زمان انتظار آن در حدود ۱۲ تا ۱۵ ماه است.
با صدور نامه تایید پرونده از سوی اداره مهاجرت، پرونده به مرکز ملی ویزا در وزارت امورخارجه آمریکا برای مرحله صدور ویزا ارسال می گردد.

مرکز ملی ویزا و مصاحبه در سفارت برای ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

در این مرحله، وکیل متقاضی کار تکمیل پرونده صدور مجوز اقامت دائمی (گرین کارت) متقاضی و خانواده وی را در وزارت امور خارجه به انجام می رساند. در نهایت وقت مصاحبه ای برای متقاضی و خانواده وی در نزدیک ترین سفارت ایالات متحده تعیین می شود. متقاضیانی که محل زندگی آنان در ایران است می توانند برای مصاحبه به زبان فارسی به یکی از سفارتخانه های ایالات متحده در شهرهای آنکارا (ترکیه)، ابوظبی (امارات متحده عربی) و یا ایروان (ارمنستان) مراجعه کنند. کارمزد مرکز ملی ویزا مبلغ ۴۰۴ دلار به ازای هریک از اعضای خانواده است.

صدور ویزای ورود و دریافت گرین کارت موقت در پروسه ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

پس از انجام مصاحبه و طی مراحل لازم برای بررسی و تایید امنیتی (Administrative Processing)، ویزای ورود برای متقاضی و خانواده وی صادر می شود. برای تسریع در کار صدور گرین کارت، لازم است متقاضی بعد از دریافت ویزا و پیش از ورود به آمریکا، هزینه صدور گرین کارت خود و اعضای خانواده را از طریق اینترنت به اداره مهاجرت پرداخت نماید. هزینه صدور گرین کارت مبلغ ۱۶۵ دلار به ازای هریک از اعضای خانواده است. گرین کارت سرمایه گذار و خانواده وی، پس از ورود به آمریکا از طریق پست به آدرسی که قبلا ارائه کرده اند ارسال می شود.

در حال حاضر مدت زمان طی مراحل پرونده از شروع تا زمان مصاحبه در سفارت در حدود ۱۸ ماه برآورد می شود.
گرین کارت صادر شده به صورت مشروط و دارای اعتبار ۲ ساله است که لازم است پس از گذشت ۱ سال و ۹ ماه از زمان صدور آن، پرونده جداگانه ای برای در خواست تبدیل آن از حالت مشروط به دائم (I-829) به اداره مهاجرت ارائه گردد. گرین کارت دائمی دارای اعتبار ۱۰ ساله و قابل تمدید است و متقاضی می تواند ۴ سال و ۹ ماه از زمان صدور گرین کارت موقت اولیه با رعایت شرایط قانونی نسبت به درخواست تابعیت (سیتی زِن شیپ) اقدام نموده و پس از آن پاسپورت آمریکا را دریافت کند.

سوالات متداول در ارتباط با ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

تعدادی از سوالات متداول و مشترک در زمینه ویزای سرمایه گذاری به شرح زیر پاسخ داده شده است:
آیا مراکز منطقه ای که سرمایه گذاری در آنها انجام می شود از سوی دولت دارای مجوز فعالیت و تحت نظارت هستند؟

بله، این موسسات از سوی اداره مهاجرت آمریکا (USCIS) مورد تایید قرار گرفته اند.
مدت زمان دوره سرمایه گذاری در مرکز منطقه ای به منظور دریافت اقامت دائمی (گرین کارت) چقدر است؟

بستگی به مرکز منطقه ای انتخاب شده دارد و بطور معمول ۵ تا ۶ سال است.
آیا بازپرداخت اصل مبلغ سرمایه گذاری (۰۰۰ر۵۰۰ دلار) توسط شرکت های سرمایه پذیر تضمین می شود؟

طبق قانون، سرمایه گذاری انجام شده به منظور دریافت اقامت دائمی می بایست تحت ریسک باشد. این نوع سرمایه گذاری هم با انواع دیگر سرمایه گذاری تفاوتی ندارد و بر اساس قانون شرکت های سرمایه پذیر نمی توانند هیچگونه تضمینی برای آن ارائه نمایند. از آنجا که سرمایه گذار این ریسک را می پذیرد تا سرمایه خود را به منظور رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال در یکی از این مراکز منطقه ای سرمایه گذاری کند، متقابلا دولت آمریکا نیز به وی و خانواده او مجوز اقامت دائمی اعطا می کند. به همین دلیل انتخاب درست مرکز منطقه ای می تواند ریسک سرمایه گذاری را تا حد زیادی کاهش دهد.
آیا سرمایه گذاری انجام شده مشمول سود (زیان) می شود؟

بله و میزان آن به سود (زیان) شرکت سرمایه پذیر بستگی دارد. تمامی این شرکت ها دارای برنامه و بودجه و برآوردهای مالی هستند و طبیعی است که توقع کسب سود دارند. معمولا پیش بینی سود مشارکت در پروژه در زمان عقد قرارداد از سوی مرکز منطقه ای در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد. گزارش وضعیت مالی پروژه ها در دوره های زمانی مشخص (معمولا سه ماهه) برای اطلاع سرمایه گذاران ارسال می شود.
آیا کل مبلغ سرمایه گذاری (۰۰۰ر۵۰۰ دلار) می بایست به صورت یکجا پرداخت شود یا بصورت چند مرحله ای هم امکانپذیر است؟

مبلغ ۰۰۰ر۵۰۰ دلار در چند مرحله قابل ارسال است، اما کل مبلغ می باید قبل از تسلیم کردن مدارک مربوطه به اداره مهاجرت، به حساب معین شده واریز شده باشد.
آیا با انجام سرمایه گذاری از سوی متقاضی، همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سال آنان همزمان با متقاضی حائز شرایط دریافت ویزا خواهند شد یا منوط به مراحل بعدی و زمانبر خواهد بود؟

تمامی اعضای خانواده در یک زمان برای مصاحبه به یکی از کنسولگری های ایالات متحده برای مصاحبه مراجعه می کنند و ویزای مهاجرتی آنان با هم صادر می شود.
آیا اگر در یک خانواده فرزند یا فرزندان مجرد بالای ۲۱ سال وجود داشته باشند، هیچ راهی برای صدور ویزای آنان از طریق ویزای سرمایه گذاری والدین وجود ندارد؟

لاتاری

خیر، آنها می توانند بطور جداگانه و مستقل برای دریافت ویزا اقدام کنند و یا والدین آنها در آینده بعنوان دارنده کارت سبز و بر اساس قوانین مربوطه برای فرزندان مجرد بالای ۲۱ سال درخواست ویزا نمایند.
در صورت صدور ویزای سرمایه گذاری و عزیمت سرمایه گذار و خانواده به امریکا، آنان اجازه کار ، استخدام و یا راه اندازی کسب و کار دیگری خواهند داشت؟

بله، هر دارنده مجوز اقامت دائمی (گرین کارت) مجاز به کار کردن، راه اندازی کسب و کار، تحصیل در مراکز آموزشی، خرید مستغلات و … در تمامی ایالت ها بر اساس قوانین حاکم است.
دیگر هزینه های مرتبط با ویزای سرمایه گذاری به چه میزان است ؟ اعم از حق الوکاله، کارمزد مراکز منطقه ای وکارمزدهای دولت.

هزینه اداری مراکز منطقه ای متناسب با نوع فعالیت شان متفاوت است. به طور معمول هزینه اداری مراکز منطقه ای ۴۵ تا ۵۰ هزار دلار است. هزینه وکالت هم بستگی به تخصص و تجربه وکیل دارد ولی معمولا بهترین وکلای امور مهاجرت در زمینه ویزای سرمایه گذاری، حق الوکاله ای در حدود ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار دریافت می کنند. هزینه اداره مهاجرت برای پرونده گرین کارت اولیه مبلغ ۱۵۰۰ دلار به ازای هر خانواده و هزینه های مربوط به صدور ویزا و گرین کارت مبلغ ۵۶۹ دلار به ازای هر یک از اعضای خانواده است. به همین دلیل مجموع هزینه های مرتبط از ابتدا تا زمان دریافت کارت سبز اولیه را می توان بین ۷۰ تا ۸۰ هزار دلار برآورد کرد. رقم دقیق تر آن پس از انتخاب مرکز منطقه ای و وکیل مهاجرت قابل تخمین خواهد بود که در قراردادهای فی مابین به طور روشن ذکر می شود.

انتخاب وکیل
انتخاب وکیل یکی از مهم ترین کارهایی است که در مورد پرونده EB-5 باید به آن توجه کنید.

یک وکیل در آمریکا به طور معمول پروانه وکالت خود را پس از پایان تحصیلات دانشگاهی و موفقیت در امتحان کانون وکلا، از ایالت محل فعالیت خود دریافت می کند. در آمریکا بخشی از قوانین ایالتی است و برخی قوانین فدرال است که در همه ایالت ها یکسان است.
به طور مثال قوانین رانندگی و یا قوانین مربوط به املاک ایالتی است و این قوانین می تواند در ایالت های مختلف آمریکا تفاوت هایی با هم داشته باشد ولی برخی از قوانین مثل امور مهاجرت قوانین فدرال است و در تمام ۵۰ ایالت آمریکا یکسان است.
وقتی یک نفر از ایالت کالیفرنیا پروانه وکالت دریافت می کند بدین معنی است که هم می تواند در مورد قوانین ایالتی در دادگاه های ایالت کالیفرنیا کار وکالت انجام بدهد و هم می تواند در امور فدرال در دادگاه ها یا سازمانهای دولتی مربوطه، کار وکالت افراد را بر عهده داشته باشد.
پس اولین موضوع این است که مطمئن شوید که شخصی که قرار است کار شما را برای انجام موضوع مهمی مثل مهاجرت از طریق سرمایه گذاری بر عهده بگیرد وکیل است و پروانه معتبر وکالت دارد. این موضوع مثل این است که شما برای انجام امور پزشکی تان با یک پزشک دارای مجوز نظام پزشکی کار کنید یا با کسی که پروانه پزشکی ندارد ولی می گوید که در کار پزشکی تبحر دارد.
کار با یک وکیل بدلیل مسئولیت هایی که او در برابر قانون دارد و نظارتی که بر فعالیت او انجام می شود ، ضمانت اجرایی بیشتری دارد.
بررسی این که یک نفر وکیل هست یا خیر هم ساده است. کافی است به وب سایت کانون وکلای ایالت محل فعالیت او مراجعه کنید و اسم او را در قسمت جستجو وارد کنید. مثلا اگر محل فعالیت وکیل مورد نظر شما در ایالت کالیفرنیا است به آدرس http://www.calbar.org مراجعه کنید و نام او را در قسمت جستجو وارد کنید، اطلاعات مفیدی را به دست خواهید آورد. این که وکیل مورد نظر از چه زمانی وکالت می کند، کجا تحصیل کرده است و این که پروانه وکالتش فعال و معتبر است یا خیر و آیا شکایتی بر علیه او مطرح شده و یا سابقه فعالیتی بر خلاف مقررات کانون وکلا داشته است یا خیر.

نکته دوم این است که آیا فقط وکیل بودن کافی است؟ شما هم حتما تایید می کنید که خیر. تخصص در موضوع و تجربه است که وکلا را با هم متفاوت می کند. یک وکیل در امور مهاجرت کار می کند ، وکیل دیگری در زمینه خانواده کار می کند و وکیل دیگری را می بینید که در زمینه امور املاک، پرونده قبول می کند. دلیل آن این است که به دلیل گسترده بودن موضوعات، یک وکیل برای موفقیت، روی بخشی از قوانین تمرکز می کند.

در مورد EB-5 فقط وکیل مهاجرت بودن برای موفقیت کافی نیست. وکلایی که در زمینه EB-5 دارای تخصص و تجربه هستند معمولا عضو سازمان وکلای امور مهاجرت آمریکا American Immigration Lawyers Association که مخفف آن AILA است، هستند و دائما در سمینارها و انجمن های تخصصی EB-5 حضور دارند که در آن جلسات، مدیران و مسولین سازمان های دولتی، مراکز منطقه ای هم حضور می یابند و این وکلا در جریان آخرین اطلاعات و اخبار و روش های موثر در موفقیت پرونده هایشان قرار می گیرند.

پس تا اینجا اولین نکته اطمینان از وکیل بودن شخص و دومین نکته اینکه وکیل دارای تخصص در زمینه EB-5 باشد.

توجه به دو نکته اول برای همه متقاضیان لازم است ولی نکته سوم ویژه متقاضیان ایرانی است و آن اینکه وکیل علاوه بر دانش و تخصص لازم در زمینه EB-5 باید تجربه انجام پرونده های متقاضیان ایرانی را هم داشته باشد. 

سومین نکته اینکه وکیل بعنوان یک فرد معتمد شما قرار است از روز اول تمام مراحل پرونده را تا گرفتن اقامت دائمی به انجام برساند. در این مراحلباید با شرکتی که شما در آن سرمایه گذاری می کنید دائما مذاکرات ومکاتبات انجام شود و همین طور با ادارات دولتی مثل اداره مهاجرت، وزارت امور خارجه و سفارت مکاتبه شود.

در تمام این مراحل لازم است شما بتوانید مرتبا با وکیلتان در تماس باشید. پس باید بتوانید با او راحت صحبت کنید و یک درک و تفاهم متقابل داشته باشید. اگر مثلا شما در ایران زندگی می کنید و وکیلی که انتخاب می کنید فارسی زبان نباشد (حال یک وکیل آمریکایی باشد یا یک وکیل ایرانی – آمریکایی که نمی تواند فارسی صحبت کند) و یا با شرایط ایران آشنا نباشد، احتمال اینکه تدارک مدارک و اطلاعات مورد نیاز برای پرونده با کیفیت خوبی انجام نشود بسیار زیاد خواهد بود. به این موضوع باید آشنایی با خصوصیات فرهنگی و آداب و رسوم را هم اضافه کرد که خیلی مهم است.

و پنجمین و آخرین نکته هم هزینه حق الوکاله است. گرفتن هزینه وکالت زیاد حتما نشانه تخصص و تجربه زیاد وکیل نیست. وکلایی هستند که اتفاقا هزینه وکالتشان کمتر از عرف معمول است و مدل بازاریابی آن ها به این صورت است که می خواهند با کم کردن هزینه وکالت تعداد بیشتری پرونده را به دفترشان جذب کنند. اگر صرفا از لحاظ هزینه به این موضوع نگاه کنیم، برای متقاضیان انتخاب این وکیل خوب است ولی نکته دیگری که باید به آن توجه کرد این است که وقتی تعداد پرونده های در دست اقدام بیشتر از ظرفیت زمان کاری وکیل باشد نگرانی کاهش کیفیت تکمیل پرونده ها و پی گیری مراحل آن بوجود می آید.

از سوی دیگر وکلای تازه کار و کم تجربه ای هم پیدا می شوند که با تعیین هزینه وکالت بالاتر از عرف معمول و با اعتماد به نفسی که از خود نشان می دهند سعی بر القای این موضوع دارند که کیفیت کار آنان بیشتر از دیگر وکلا است.
در ارتباط با هزینه وکالت باید این موضوعات را مدنظر داشته باشید: هزینه وکالت در اکثر نقاط دنیا بر اساس ساعات کار صرف شده روی موضوع وکالت است و این کار می تواند شامل نوشتن، خواندن، صحبت کردن،سفر کردن و .. باشد. نرخ دستمزد هر ساعت هم بر اساس عرف معمول نوع وکالت، تجربه وکیل و محل انجام وکالت تعیین می شود. در آمریکا و در موضوع امور مهاجرت به طور معمول وکلا بر اساس تجربه شان متوسط تعداد ساعتی برای انجام پرونده در نظر می گیرند و بر اساس آن نرخ ثابت (Flat Fee) برای انجام وکالت اعلام می کنند و موضوع وکالت و خدمتشان را در قبال مبلغ اعلام شده در قراردادشان توضیح می دهند

دوره اعتبار ۳ ساله قانون اخذ گرین کارت آمریکا از طریق سرمایه گذاری (EB-5) در روز ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۵ برابر با ۸ مهرماه ۱۳۹۴ به پایان رسید. به دلیل نیاز کنگره آمریکا به بحث و بررسی بیشتر در مورد طرح پیشنهادی برای تغییر و تمدید قانون مربوط به سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای، قانون فعلی تا روز ۱۶ دسامبر ۲۰۱۵ برابر با ۲۵ آذرماه ۱۳۹۴ تمدید شده بود. روز گذشته کنگره آمریکا تصمیم گرفت تا مجددا قانون فعلی را تا پایان ماه سپتامبر ۲۰۱۶ برابر با ۵ مهرماه ۱۳۹۵ تمدید کند.

پیش از این، متن طرح پیشنهادی از دو عضو مطرح سنای آمریکا برای اعمال تغییر در قانون فوق الذکر منتشر شده بود.

اگرچه تغییر در شرایط فعلی قانون، با تصویب اکثریت کنگره آمریکا در پایان مهلت قانونی (۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶) اتفاق خواهد افتاد، ولی اطلاع از تغییرات احتمالی و نتایج آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

بر اساس طرح پیشنهادی تغییرات زیادی در قانون فعلی پیشنهاد شده است. اکثر تغییرات، مربوط به نحوه فعالیت مراکز منطقه ای و اداره مهاجرت ایالات متحده است. مواردی از جمله نطارت بیشتر بر فعالیت مراکز منطقه ای، نحوه و شرایط ایجاد شغل از سوی پروژه ها و ایجاد مکانیزمی برای کاهش مدت زمان رسیدگی پرونده ها از سوی اداره مهاجرت، موضوع این تغییرات است.

تنها موردی که مستقیما سرمایه گذار و متقاضی درخواست گرین کارت از طریق سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای را تحت تاثیر قرار خواهد داد، افزایش حداقل مبلغ سرمایه گذاری است.

بر اساس این طرح و در صورت تصویب کنگره در پایان ماه سپتامبر ۲۰۱۶، مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در مراکز منطقه ای از مبلغ فعلی ۵۰۰ هزار دلار، با ۶۰ درصد افزایش به مبلغ ۸۰۰ هزار دلار افزایش خواهد یافت.

همچنین مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری مستقیم که در حال حاضر ۱ میلیون دلار است با ۲۰ درصد افزایش به مبلغ ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار دلار افزایش پیدا خواهد کرد.

موضوع مهم دیگر آن است که در صورت تصویب این طرح و تبدیل آن به قانون ، آن گروه از متقاضیان که پرونده آنان تا تاریخ ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ برابر با ۵ مهرماه ۱۳۹۵ به اداره مهاجرت ایالات متحده واصل شده و در حال رسیدگی باشد، مشمول این قانون نشده و پرونده سرمایه گذاری آنان با مبلغ سرمایه گذاری شده فعلی (۵۰۰ هزار دلار) ادامه خواهد یافت.

لذا در صورتی که علاقمند به درخواست گرین کارت از طریق سرمایه گذاری (EB-5) هستید و شرایط اقدام برای این ویزا را دارید، می توانید از این فرصت باقیمانده استفاده کنید. 

برای اقدام از طریق ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5 همین امروز با پارس مهاجر  تماس بگیرید .

 • ثبت نام لاتاری 2019

  ثبت نام لاتاری 2019

  ثبت نام لاتاری 2019 آمریکا – اطلاعات کامل لاتاری ،راهنمای ثبت نام لاتاری 2019 یا هما…
 • تحصیلات ابتدایی در آمریکا

  راهنمای تحصیل در مدارس آمریکا

  راهنمای تحصیل در مدارس آمریکا برای مهاجرین تازه وارد به کشور آمریکا. در این مطلب اطلاعاتی …
 • قوانین رانندگی در کالیفرنیا

  قوانین رانندگی در کالیفرنیا

  قوانین رانندگی در کالیفرنیا,در این مطلب آیین نامه رانندگی کالیفرنیا فارسی را می توانید مطا…
 • ویزای تحصیلی امریکا

  ویزای تحصیلی آمریکا

  ویزای تحصیلی آمریکا,اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا,در این مطلب راهنمای ویزای دانشجویی آمریکا…
 • اردور و پیش غذاهای آمریکایی

  اردور و پیش غذاهای آمریکایی اردور یا همان پیش غذا (pish ghaza) یک بشقاب کوچک حاوی غذا و یا…
 • پارک ملی امریکا

  پارکهای ملی آمریکا

  پارکهای ملی آمریکا, کشور آمریکا کشوری است با تعداد زیادی از پارکهای ملی ثبت شده. بی شک میت…
بارگذاری در آمریکا

دیدگاه بگذارید

avatar
wpDiscuz