صفحه اصلی مهاجرت آمریکا نحوه دریافت پاس سفید آمریکا

نحوه دریافت پاس سفید آمریکا

1 دقیقه خواندن
۲۷
1
6,246

نحوه دریافت پاس سفید آمریکا یا همان reentry permit (پاسپورت سفید) و شرایط گرفتن پاسپورت سفید را مطالعه می کنید. پاس سفید یک اجازه خروج از آمریکا است که اشخاص دارای گرین کارت با داشتن آن می توانند بدون مشکل دو سال خارج از کشور آمریکا باشد.برای اطلاع از نحوه دریافت پاس سفید آمریکا برای افراد گرین کارتی راهنمای زیر را با دقت بخوانید. در ادامه مطلب با پارس مهاجر همراه باشید

نحوه دریافت پاس سفید آمریکا

نحوه دریافت پاس سفید آمریکا
نحوه دریافت پاس سفید آمریکا

شما ممکن است به عنوان شخص مقیم آمریکا و دارنده گرین کارت بخواهید برای یک مدت طولانی خارج از آمریکا باشید, (در بیشتر اوقات برندگان لاتاری که به صورت غیر پیش بینی شده به آمریکا می آیند و قصد اجاره خانه در آمریکا به صورت طولانی مدت را ندارند درخواست پاس سفید می کنند.)در صورتی که در مواقع معمولی این امکان وجود ندارد. بهترین راه برای افرادی که میخواهند یک سال یا بیشتر از آمریکا خارج شوند دریافت پاس سفید و یا Re-entry Permit است . داشتن این مجوز میتواند از به وجود آمدن مشکل برای شما در خروجهای بلند مدت تا با زمان دو سال جلوگیری کند. شما با داشتن این مجوز در زمان برگشت به آمریکا بعد از دو سال نیازی به پاسخگویی برای علت غیبت و نبود خود نخواهید داشت و شما بدون مشکل می توانید بعد از آن مدت طولانی وارد کشور آمریکا شوید .

ثبت نام لاتاری 2019

افرادی که قصد دارند درخواست پاس سفید بدهند نیازی به داشتن سوشال یا همان ssn نخواهند داشت، یعنی دوستانی که عجله دارند می توانند از همان بدو ورود به آمریکا درخواست پاس سفید بدهند. اما برای این کار نیاز به گرین کارت هست. دوستانی که تازه وارد آمریکا شده اند و گرین کارت خود را هنوز دریافت نکرده اند می توانند از کپی ویزای خود به همراه کپی صفحه مهر ورود خود که در پاسپورتشان هست به جای گرین کارت استفاده نمایند.

از کجا شروع کنم :

اولین کار برای درخواست پاسپورت سفید پر کردن فرم I-131 است. فرم ۱۳۱ برای چند پروسه مختلف استفاده می شود که یکی از موارد آن درخواست پاس سفید است. این فرم را می توانید از آدرس زیر دانلود نمایید . همچنین می توانید به صورت مستقیم از سایت اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالت متحده آمریکا یا همان uscis دانلود نمایید.بعد از دانلود فرم ، آن را پر نمایید و در آخر امضا نمایید. همچنین اگر می خواهید امکان رهگیری پرونده خودتون را داشته باشید فرم g-1145 را هم دانلود نمایید و بعد از پر کردن همراه فرم اصلی ارسال نمایید . 

دانلود فرم I-131 

دانلود فرم g-1145

اطلاعاتی در مورد فرم I-131 به زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز برای درخواست پاس سفید (هر نفر) :

دو قطعه عکس ( پشت نویسی با نام و نام خانوداگی به همراه A-number )

فرم پر شده I-131 برای هر نفر جداگانه

مبلغ 575 دلار برای پاس سفید ( به صورت Money order یا چک بانکی در وجه U.S. Department of Homeland Security باید باشد ، در بانک و یا موسسات مجاز مالی قابل تهیه است . )

مبلغ ۸۵ دلار برای انگشت نگاری ( فقط افراد ۱۴ تا ۷۹ سال و به صورت Money order ) 

دو پاکت جداگانه برای هر نفر 

نحوه دریافت پاس سفید آمریکا

بعد از آماده سازی مدارک مورد نیاز به یک اداره پست مراجعه می کنید و در ابتدا هزینه پاس سفید رو پرداخت می کنید. برای افراد بین ۱۴ تا ۷۹ سال یک فیش به مبلغ 575 دلار و یک فیش به مبلغ 85 دلار بابت انجام بیومتریک  و برای افراد زیر ۱۴ و بالای ۷۹ فقط یک فیش به مبلغ 575 دلار پرداخت می کنید. (برای افراد بالای 79 و زیر 14 سال نیازی به بیومتریک نمی باشد. ).  بر روی دو پاکت که خریداری کردید به ازای هر نفر آدرس فرستنده و گیرنده رو وارد می کنید. (مهم : آدرس گیرنده رو آدرس خودتون وارد کنید و آدرس فرستنده رو یکی از آدرسهایی که در ادامه مطلب هست.

چون قرار هست این پاکت ها توسط USCIS به آدرس محل سکونت شما ارسال بشود)سپس تمام مدارک اعضای خانواده را در یک پاکت کلی و بزرگ قرار داده و به یکی از آدرسهای زیر که مطابق با محل سکونت شما است ارسال می کنید. ( آدرس ها در انتهای مطلب آورده شده است . ) بهتر هست برای اینکه رسیدگی به پروندتان تسریع شود عبارت URGENT را نیز بر روی بسته خود بنویسید.

لاتاری

پس از ارسال مدارک حدود یک هفته تا دو هفته بعد برای نامه ای به دستتون میرسه که در آن زمان و مکان انگشت نگاری نوشته شده است. بعد از آنکه انگشت نگاری را انجام دادید منتظر می مانید تا پاس سفید شما توسط پست برای شما آورده شود ، که چیزی حدود یک ماه تا دو ماه زمان می برد. البته نیاز نیست که بعد از انگشت نگاری حتما در آمریکا بمانید ، میتوانید قبل از دریافت پاس سفید از آمریکا خارج شوید. پاس سفید هم به آدرسی که خودتان وارد کرده بودید ارسال خواهد شد. 

نمونه ای از پاس سفید :

پاس سفید راهنمای پاس سفید

نکات مهم :

امکان درخواست پاس سفید از خارج ایالات متحده آمریکا وجود ندارد .

زمان درخواست دادن و زمان انگشت نگاری حتما باید در آمریکا باشید .

آدرسهای دفاتر اداره خدمات شهروندی و مهاجرت ایالت متحده آمریکا :

اگر در یکی از ایالتهای زیر زندگی می کنید

Alaska, Arizona, California, Colorado, Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Michigan, Minnesota, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, North Dakota, Ohio, Oregon, South Dakota, Utah, Washington, Wisconsin, Wyoming, Guam, or the Commonwealth of Northern Mariana Islands,

مدارک خود را به آدرس زیر ارسال نمایید.

USCIS Phoenix Lockbox

U.S. Postal Service (USPS) deliveries:

USCIS
PO Box 21281
Phoenix, AZ 85036

Express mail and courier deliveries:

USCIS
ATTN: AOS
۱۸۲۰ E. Skyharbor Circle S
Suite 100
Phoenix, AZ 85034

و اما اگر در هر یک از ایالتهای زیر ساکن هستید

Alabama, Arkansas, Connecticut, Delaware, District of Columbia, Florida, Georgia, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts, Mississippi, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, North Carolina, Pennsylvania, Puerto Rico, Rhode Island, South Carolina, Oklahoma, Tennessee, Texas, Vermont, Virginia, U.S. Virgin Islands, or West Virginia,

باید درخواست خود را به آدرس زیر ارسال نمایید.

USCIS Dallas Lockbox

U.S. Postal Service (USPS) deliveries:

USCIS
PO Box 660867
Dallas, TX 75266

Express mail and courier deliveries:

USCIS
ATTN: AOS
۲۵۰۱ S. State Hwy. 121 Business
Suite 400
Lewisville, TX 75067

امیدواریم از مطلب نحوه دریافت پاس سفید آمریکا استفاده کافی را برده باشید. در صورت داشتن هرگونه پرسش میتوانید با ما در ارتباط باشید.

 • ثبت نام لاتاری 2019

  ثبت نام لاتاری 2019

  ثبت نام لاتاری 2019 آمریکا – اطلاعات کامل لاتاری ،راهنمای ثبت نام لاتاری 2019 یا هما…
 • ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

  ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5

  ویزای سرمایه گذاری آمریکا eb5 یکی از راههای مهاجرت به آمریکا است. از طریق ویزای eb5 و سرما…
 • تحصیلات ابتدایی در آمریکا

  راهنمای تحصیل در مدارس آمریکا

  راهنمای تحصیل در مدارس آمریکا برای مهاجرین تازه وارد به کشور آمریکا. در این مطلب اطلاعاتی …
 • قوانین رانندگی در کالیفرنیا

  قوانین رانندگی در کالیفرنیا

  قوانین رانندگی در کالیفرنیا,در این مطلب آیین نامه رانندگی کالیفرنیا فارسی را می توانید مطا…
 • ویزای تحصیلی امریکا

  ویزای تحصیلی آمریکا

  ویزای تحصیلی آمریکا,اخذ ویزای تحصیلی کشور آمریکا,در این مطلب راهنمای ویزای دانشجویی آمریکا…
 • اردور و پیش غذاهای آمریکایی

  اردور و پیش غذاهای آمریکایی اردور یا همان پیش غذا (pish ghaza) یک بشقاب کوچک حاوی غذا و یا…
بارگذاری در آمریکا

دیدگاه بگذارید

avatar
مرتضی
مهمان

با سلام.ببخشید یک سوالی داستم.امید وارم پاسخ بدین.من ۴ ماه قبل از طریق لاتاری به آمریکا ورود کروم.مشکلی تو ایران برای خانوادم پیش اومد که توی یک هفته برگشتم.الان گرین کارتم صادر شده و به آدرسی که داده بودم رفته.آیا من میتونم با توجه به مهری که تو پاسم موقع ورود به آمریکا خورده وتا یک سال وقت داره برگردم.عکس گرین کارتمو دارم.ممنون

رضا
مهمان

سلام و عرض ادب
خواستم بدونم که من ۲۰ سال پیش به عنوان سرباز صفر در نیروی دریایی ارتش خدمت کردم آیا در روز مصاحبه امکان داره شامل پروسه اداری یا همون سی آی چک بشم ممنون

Ramin
مهمان

سلام
متشکر می شوم اگر به این دو سؤال من پاسخ داده شود:
۱ ـ اینکه می گویند دارندگان گرین کارت نباید بیش از شش ماه در سال خارج از آمریکا باشند، مبدأ محاسبه سال از چه تاریخی است. مثلاً اگر کسی تاریخ اولین ورودش به آمریکا ۲۲ جون باشد از آن موقع تا ۲۲ جون سال بعد به عنوان یک سال برایش محاسبه و در نظر گرفته می شود و به همین ترتیب سالهای بعد یا هر یک سال میلادی از ژانویه تا ژانویه است.
۲ ـ اگر کسی مدتی را با داشتن گرین کارت در آمریکا بوده باشد وتا قبل از تکمیل سقف زمان لازم برای گرفتن سیتی زنی آمریکا لازم شود پاس سفید بگیرد و دو سال بیرون از آمریکا باشد، پس از دو سال که به آمریکا برگشت دوباره از صفر برای او محاسبه زمان می شود یا آن مدت قبلی هم برایش حساب می شود.

آبتین
مهمان

سلام. سوال من این هست که همسرم دارنده گرین کارت هست و برای پاس سفید اقدام کرده و الان هم ایران هست که مبارک پاس سفید رو دریافت کنه از طرفی برای ویزای ازدواج هم داریم اقدام میکنیم. آیا الزاما باید مدت زمانی که میگن نزدیک دو سال طول میکشه رو در ایران بمونیم یا اینکه راهی وجود داره که قبل از صدور ویزای ازدواج زودتر مثلا ۳ ماهه بتونیم با هم بریم آمریکا. ممنون.

آبتین
مهمان
آقای شایگان ممنون اما اجازه بدید مفصل تر توضیح بدم خدمتتون تا بهتر بتونم جوابم رو از شما بگیرم. من و همسرم ۶ سال زن و شوهر بودیم ولی به دلایلی به مدت ۹ ماه از هم جدا شدیم در این اثنا ایشون موفق به اخذ گرین کارت شد و مجدد جهت ازدواج به توافق رسیدیم. گرین کارت ایشون از طریق لاتاری بود که اسم من هم به عنوان ذینفع آورده شده بود ولی من همراهیشون نکردم. ایشون الان ایران هستند و از ماه پیش هم برای پاس سفید اقدام کرده بودند و منتظر دریافت مدارک پاس سفید هستند. و اما سوالات : ۱٫بنا بر شنیده ها گرفتن ویزای ازدواج ۲ سال زمان میبره آیا راهی وجود داره که این مدت رو در ایران نباشیم و زودتر از ۲ سال بریم آمریکا. جسته گریخته در سایت uscis خوندم ظاهرا تا قبل از ارسال فرم دوم یا I 131 میشه رفت… خواندن بیشتر
آبتین
مهمان

مورد چهارمی هم هست که الان به ذهنم رسید: ایشون دقیقا چه مدارکی از اول تا آخر پروسه باید تحویل آفیسر بده (گواهی اشتغال و تصفیه نامه مالیاتی و یا نامه تمکن مالی که از ایشون درخواست نخواهد شد؟!! چون اصلا ۲ ماه آمریکا بودن )

پریسا
مهمان

راهنماییهاتون خیلی خوبه.ممنون.

محمد
مهمان

سلام آقاي شايگان واقعا ممنونم از مطلبي كه گذاشتيد كاملا بهره بردم ، سوالي كه داشتم اينه : من گرين كارت آمريكا رو با بردن لاتاري گرفتم حالا مجدد آمدم كه فرم پاس سفيد رو پر كنم ميخواستم بدونم من اگه فرم رو تو نيويورك ارسال كنم اما اگر بخوام مصاحبه ام در دالاس تگزاس باشه امكانش هست ؟

reza
مهمان

سلام وقتتون بخیر
ممنون از مطالب خوبتون
میشه بفرمایید چند بار میشه پاس سفید رو گرفت؟یا امکان تمدید ان وجود دادر؟مثلا ی بار پاس سفید بگیریم، بعد بریم امریکا، بعد چند ماه دوباره درخواست پاس سفید بدیم، امکانش هست؟

کامبیز
مهمان

درود. خانواده ای سه نفره هستیم. مدت سه سال است که از طریق برنامه ی لاتاری گرین کارت داریم و هر شش ماه به آمریکا سفر میکنیم. در سفر قبلی آفیسر به ما گیر داد و گفت اگر نمیتوانید در آمریکا اقامت کنید بروید اداره ی مهاجرت و موضوع را در میان بگذارید. ما به دلیل کمبود وقت زود برگشتیم ولی تصمیم گرفتیم در سفر بعدی برای پاس سفید اقدام کنیم. حال چند سوال دارم:
۱- آیا اینکه هر شش ماه ما به آمریکا سفر کرده ایم کافی نیست و میتوانند به ما گیر بدهند؟
۲- آیا میتوانیم فرم ها و مدارک مربوط به پاس سفید را برای یکی از دوستان در آمریکا ارسال کنیم تا ایشان بجای ما و به نام ما پست کند و ما با اختلاف یک هفته الی ۱۰ روز بریم آمریکا و قبل از اعلام تاریخ انگشت نگاری در آمریکا حضور داشته باشیم؟

رحیم حبیبی
مهمان

باسلام و احترام .خواستم بدانم میشه یک بار همسرم سرپرست خانوار بشه ثبت نام.کنیم .یکبار هم خودم .که شانس دو بار شرکت در قرعه کشی رو دلشته باشیم .ممنونم از پاسخ گویی شما.

رحیم حبیبی
مهمان

ممنونم از راهنماییتون

عماد
مهمان

با سلام
من همسرم درخواست پاس سفید کرده متاسفانه اون زمان که مداررک را ارسال کردیم نمیدونستیم باید حتما خودش در آمریکا باشه به خاطر همین مدارک رو دادیم خواهرم که اونجاست پست کنه بعد همسرم رفت و کار انگشتنگارش هم کرد برگشت حالا نامه اومده چون شما موقع ارسال مدارک خودت اونجا نبودی مخالفت شده آیا میشه اعتراض کرد یا حداقل پولمون رو پس بگیریم.
ممنون

Shideh
مهمان

سلام تشکر فراوان از راهنمایی تان من یک بار پاس سفید گرفتم و اعتبارش تمام شد.امکان درخواست مجددش هست؟

امیرحسین حسینی
مهمان

با سلام و احترام
یک سوال
دخترم لاتاری برنده شده میخواستم بدونم من ومادرش بعد از چند سال میتونیم بریم آمریکا البته منظورم سر زدن به اون نیست منظورم اقامت دائم ماست.ممنون

ملیحه
مهمان

سلام.شما خودتون نتایج بررسی میکنید و خبر میدید؟آخه شنیدم هر کس مراحل بعد زودتر انجام بده شانس بیشتری داره

wpDiscuz