صفحه اصلی مهاجرت اروپا قوانین ازدواج در سوئیس

قوانین ازدواج در سوئیس

16 خواندن ثانیه
۲
0
3,087

قوانین ازدواج در سوئیس ساختار مختلفی دارد. ثبت ازدواج در سوئیس توسط شهرداری انجام می شود. شرایط ازدواج در سوئیس خیلی آسان نیست و معمولا توسط ادارت مربوطه تحت بررسی قرار می گیرد. دراین مطلب قصد داریم اطلاعاتی در مورد نحوه ازدواج و قوانین مختلف ازدواج در کشور سوئیس را برای شما عزیزان ارائه کنیم . امیدواریم از این مطلب استفاده کافی را ببرید.با پارس مهاجر همراه باشید.

قوانین ازدواج در سوئیس
قوانین ازدواج در سوئیس

قوانین ازدواج در سوئیس

کشور سوئیس یکی از ثروتمندترین و مرفه ترین کشورهای قاره اروپا است . از این رو سالانه افراد بسیاری زیادی قصد مهاجرت به این کشور را می کنند. در این مطلب بر آن شدیم تا اطلاعات دقیقی در مورد قوانین ازدواج در سوئیس را برای اماده کنیم .

به عنوان یک زن و شوهر هر دو خارجی یا از ملیت های مختلف ، از هنگامی که ساکن سوییس شدید شما مشمول قانون ازدواج سوئیس هستید. زن و شوهر دارای حقوق برابر هستند و تمام منافع و علایق شخصی خود را با هم متوازن میکنند. زن و شوهر متقابلا متعهد میشوند که:

 • در رفاه زن و شوهر در کنار یکدیگر همچنین ارائه نگهداری و آموزش کودکان بکوشند .
 • به یکدیگر وفادار باشند
 • هر دو به انسجام خانواده کمک کنند، بطریقی که چگونه هر کس در سهم خود، از جمله با کار درآمدزا، مراقبت از کودکان و کار خانه مشارکت کنند. هر دو حق دارند که از پول تو جیبی برای خرجهای شخصی در حد بضاعت زوج بهره مند شود.
 • از میزان دارایی و مسائل مالی خود به همسر خود اطلاع بدهند.
 • همسران خانه مشترک خود را با هم انتخاب میکند

قرارداد اجاره خانه نمی تواند بدون توافق دو جانبه یا با ابراز رضایت صریح همسر فسخ گردد.با توافق متقابل ، این امکان برای زن و شوهر وجود دارد تا مبادرت به پربایی دو خانه کنند. زوج با ملیت های مختلف باید تا زمانی که اجازه اقامت دریافت میکنند در یک خانه زندگی کنند، اگر همسر از یک کشور دسته سوم است. زندگی مشترک به عنوان شرط لازم و اساسی برای اجازه اقامت در قالب “الحاق به خانواده” است. زوج هایی که هر دو خارجی محسوب میشوند باید تا زمانی که اجازه اقامت دریافت میکنند در یک خانه زندگی کنند، اگر یکی از آنها از یک کشور دسته سوم است. زندگی مشترک به عنوان شرط لازم و اساسی برای اجازه اقامت در قالب “الحاق به خانواده” است.

ازدواج همسران خارجی با شهروندان سوئیسی

همسر و فرزندان شهروندان سوئیسی میتوانند به خانواده در سوییس ملحق شوند. همسر، کودکان زیر ۲۱ سال و پدر و مادر از اتحادیه اروپا/ALEE حق همراهی شهروند سوئیسی را دارد.
این امر همچنین شما همسرانی از کشورهای ثالث میشود، با این شرط که اجازه اقامت در کشوری از اتحادیه اروپا را دارند. خانواده موظف به زندگی با هم نیستند.

ازدواج همسران از کشورهای ثالث

اگر اعضای خانواده از کشور ثالث هستند ، حق الحاق به خانواده برای کودک فقط مربوط به بعد از سالگرد ۱۸ سالگی است. الحاق به خانواده فقط برای همسران و فرزندان (صرف نظر از نحوه حمایت از آنها) میباشد. الحاق به خانواده باید ظرف پنج سال به طول انجامد ، ورود به سوئیس کودکان بالای ۱۲ سال باید ظرف یک سال پس از ازدواج باشد. زن و شوهر باید با هم زندگی می کنند

همسران خارجی شهروندان اتحادیه اروپا/ALEE

به موجب توافقنامه نقل و انتقال آزاد افراد، شهروندان اتحادیه اروپا/ALEE حق آوردن خانواده خود به سوئیس را دارند با این شرط که جایی برای زندگی به اندازه کافی بزرگ و به اندازه کافی درآمد داشته باشند. منظور از خانواده: همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال وابسته و والدین مربوطه است. اگر اعضای خانواده از اتباع کشورهای ثالث هستند، حق الحاق به خانواده ، مطابق با توافقنامه نقل و انتقال آزاد افراد، تنها در صورتی است که عضو خانواده قبلا اجازه اقامت در کشور اتحادیه اروپا را داشته باشد. شهروندان اتحادیه اروپا اجازه اقامت معتبر به مدت ۵ سال دریافت میکنند که به آنها حق اقامت مستقل از شریک زندگی خود را میدهد. اجباری به زندگی در زیر یک سقف برای خانواده نیست.

شهروندان کشورهای ثالث که اجازه اقامت B دارند
قانون مشخصی برای حق الحاق به خانواده برای این افراد نیست. با این حال ، آنها میتوانند برای الحاق به خانواده ، از مقامات درخواست رسمی نمایند.
شهروندان کشورهای ثالث که اجازه اقامت C دارند
آنها در رابطه با همسر خود و هر یک از فرزندان کوچک برای الحاق به خانواده، می توانند درخواست کنند اگر بتوانند رابطه خانوادگی را اثبات کند.

پیش نیازها و قوانین ازدواج در سوئیس

عروس و داماد باید:

 • حداقل ۱۸ سال کامل داشته باشند؛
 • با فرد دیگری قرارداد ازدواج نداشته باشند؛
 • برای افراد تحت قیمومیت، باید رضایت نماینده حقوقی خود را داشته باشند؛
 • علاوه بر این، قانون ازدواج بین برادر و خواهر یا برادر ناتنی و خواهر ناتنی، بین کودکان و والدین (بیولوژیک یا غیر بیولوژیک)، بین نوه ها و پدربزرگها و مادربزرگها ، و بین شخص و فرزند همسرش (حتی اگر ازدواج لغو و یا منحل شده است) را منع کرده است.
 • ازدواج سوییسی و غیر سوییسی و ازدواج خارجی ها که در سوئیس قرارداد منعقد شده است
  در سوئیس، ثبت ازدواج باید در حضور افسر اداره ثبت احوال انجام گردد. مراسم دینی باید پس ازثبت ازدواج مدنی انجام گیرد.
 • ازدواج را می توان در هر شهرداری انتخاب شما صورت گیرد. برای سهولت کارتان، شهرداری محل زندگیتان را انتخاب کنید.

 

 • دفترچه سابقه وضعیت (Fiche d’état civil)(از دفتر ثبت احوال شهرداری (l’Office de l’Etat civil)محل تولدتان درخواست کنید)
 • اجازه اقامت یا گواهی اقامت (درخواست از دفتر کنترل ساکنین l’Office de Contrôle des habitants)
 • گذرنامه یا کارت شناسایی

شرایط ازدواج در سوئیس

اسناد و مدارک مورد نیاز ازدواج برای شهروندان غیر سوییسی

 • اجازه اقامت یا گواهی اقامت
 • گواهی تولد که نام پدر و مادر در آن ذکر شده است
 • گذرنامه و یا گواهینامه تابعیت (باید از کشور تابع درخواست شود)
 • دفترچه سابقه وضعیت (که در آن به وضعیت تأهل، از هر جهت از طلاق یا گواهی مرگ هر همسر مرحوم اشاره شده است)
 • پناهنده به رسمیت شناخته شده و یا متقاضی پناهجویی تقاضا میشود به جای گذرنامه یا گواهینامه تابعیت، گواهی ارائه کنند که وضعیت اخیر آنها از پناهندگی را مشخص میسازد.
  توجه
 • در مورد اتباع کشورهای به اصطلاح دسته سوم، مقامات سوئیس اغلب نیاز به ممیزی اسناد ارائه شده با کشور مبدأ در مورد همسر دارند. این کار ممکن است مستلزم صرف وقت و پرداخت هزینه اضافی به اداره ثبت احوال مورد مراجعه شود. مدارک مورد نیاز نباید قدیمی تر از ۶ ماه باشند. اسناد باید در یکی از زبانهای ملی سوئیس نوشته شده باشد. اگر ملزم به ترجمه مدارک هستید، با دفتر ثبت احوال در این مورد هماهنگ و کسب اطلاع کنید. ترجمه باید قانونی و رسمی باشد.

مقدمات ازدواج در سوئیس

پس از تهیه اسناد مورد نیاز ، زوج آینده باید شخصا در دفتر ثبت احوال شهرداری محل زندگی خود حضور یابند که در آنجا صحت مدارک بررسی میشود. این بررسی هزینه دارد. هزینه ها در شهرداری های مختلف متفاوت است. اگر حضور شخصی یکی از زوجهای آینده امکان پذیر نیست – مثلا به دلیل اقامت در خارج از کشور – شما می توانید درخواست کنید که مقدمات ازدواج بصورت کتبی انجام شود.
ورود به سوئیس برای مقدمات ازدواج در مورد اتباع کشورهای دسته سوم ، تشریفات برای ورود به سوئیس برای آماده سازی و ثبت ازدواج می تواند بسیار طولانی و پیچیده باشد. قبل از انجام هر کاری، برای اطلاعات بیشتر از دفتر مهاجرت در کانتون خود سوال کنید.
مظنون به ازدواج سفید – زمینه برای امتناع از ثبت ازدواج افسران ثبت احوال موظف به بررسی وضعیت اقامت اتباع خارجی هستند. در موارد مشکوک ، برای اثبات امکان ازدواج سفید، آنها با عروس و داماد (به صورت جداگانه)، مقامات دولتی و اشخاص ثالث مصاحبه میکنند. اگر ازدواج مشکوک است، ممکن است از ثبت ازدواج امتناع کنند. ازدواجی سفید محسوب میشود که ازدواج زن و شوهر صرفا یا عمدا برای مقاصد حق اقامت باشد.

شرایط جدایی و طلاق در کشور سوئیس

جدایی می تواند به روش های مختلف به پایان برسد. اغلب اوقات جدایی مرحله اولیه طلاق است. علاوه بر این ، جدایی می تواند بر اجازه اقامت مهاجران تاثیر گذارد.

جدایی با رضایت متقابل
اگر زن و شوهر در شرایط جدایی توافق دارند، آنها مجبور به رفتن به دادگاه نیستند. آنها میتوانند یک توافقنامه جدایی نوشته و هر دو امضا کنند و یا شفاها توافق به جدایی بگیرند. چنین توافقنامه ای، با این حال، هیچ اعتبار قانونی در دادگاه ندارد.

تصویب جدایی توسط دادگاه
برای آنکه توافقنامه جدایی از نظر قانونی معتبر باشد، باید آن توسط یک دادگاه به تصویب رسیده باشد. دادگاه نیز به عنوان واسطه در مورد نقاط مورد مناقشه میتواند کمک کند.

توافق جدایی:
در تنظیم توافقنامه جدایی، موارد زیر به شرح زیر باید تنظیم شود :

 • چه کسی حضانت فرزندان مشترک را به عهده میگیرد؟
 • چه کسی حق دسترسی و دیدار کودکان مشترک برای پدر یا مادری که نگهداری کودکان را بعهده ندارد را تعیین میکند؟
 • چه کسی مسکن خانواده را تامین میکند، چه کسی اسباب کشی می کند؟
 • چه کسی حق تغذیه کودک را به چه کسی پرداخت میکند؟
 • چه کسی بدهی های مربوط به دوره زندگی مشترک را پرداخت میکند؟
 • چه شرایط و مواردی لازم است برای یک جدایی تا حد ممکن بدون دردسر؟

حفاظت قضایی از زندگی مشترک و جدایی
یکی از زوجین ممکن است حاضر به زندگی مشترک نباشد به دلیل به طور جدی در خطر بودن حیثیت شخصی، امنیت فیزیکی خود و یا رفاه خانواده اش با ادامه زندگی مشترک.

با درخواست حمایت از زندگی مشترک زناشویی ، دادگاه ممکن است تعلیق زندگی مشترک را تصویب و اقدام برای جداسازی آنها کند.

اگر رفاه و امنیت اعضای خانواده مورد تهدید است، زندگی مشترک ممکن است فورا معلق و تصویب دادگاه را بعدا به دست آورد.

منبع سایت: MIGRAWEB

برای اطلاعات بیشتر  به این سایت مراجعه نمایید .

 • گرین کارت دانمارک

  گرین کارت دانمارک

  گرین کارت دانمارک یکی از راههای مهاجرت به کشور دانمارک است, جدول امتیازبندی گرین کارت دانم…
 • سفر به اروپا با ماشین

  سفر به اروپا با ماشین شخصی

  سفر به اروپا با ماشین شخصی راهنمای سفر به قاره کهن اروپا با ماشین شخصی به صورت کلی. در این…
 • مهاجرت ارزان اروپا

  مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه

  مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه معرفی اقامت اروپا با 16000 یورو مهاجرت سریع به اروپا,اقامت…
 • دانشگاههای لهستان

  لیست دانشگاههای لهستان

  لیست دانشگاههای لهستان را در این مطلب می تواند مشاهده نمایید. دانشگاههای کشور لهستان جز به…
 • قیمت حمل نقل در لهستان

  حمل و نقل عمومی در لهستان

  حمل و نقل عمومی در لهستان در شهرهای مختلف لهستان متفاوت است. اما از لحاظ کلی سیستم حمل و ن…
 • اقامت کشور لهستان

  اقامت لهستان

  اقامت لهستان انواع مختلف دارد، در این مطلب انواع اقامت لهستان، شرایط دریافت اقامت لهستان و…
بارگذاری در اروپا

دیدگاه بگذارید

avatar
میلاد
مهمان

سلام خسته نباشید، پدرم اقامت سوییس رو دارن خودم ۲۰ سال سن دارم و در ترکیه هستم و نمیتوانم به ایران برگردم ایا پدرم میتواند برای من اقدام کند که من هم پیش خانواده ام بروم؟خیلی ممنون.

wpDiscuz