صفحه اصلی مهاجرت کانادا راههای مهاجرت به کانادا

راههای مهاجرت به کانادا

55 خواندن ثانیه
۲
0
2,465

راههای مهاجرت به کانادا متفاوت است.در این مطلب آخرین روشهای مهاجرت به کانادا را برای شما دوستداران مهاجرت و اقامت کشور کانادا معرفی می نماییم. اطلاعات گردآوری شده در این مطلب بر اساس آخرین تغییرات مهاجرتی کشور کانادا می باشد . در ادامه مطلب با گروه پارس مهاجر همراه باشید.

راههای مهاجرت به کانادا

راههای مهاجرت به کانادا

در سالهای اخیر کشور کانادا یکی از کشورهایی بوده است که می توان گفت بیشترین تعداد مهاجران را به خود اختصاص داده است . به طور کلی می توان گفت در بین کشورها بیشترین مهاجر را کشور کانادا به نسبت وسعت خود می پذیرد . کشور کانادا از نظر وسعت دومین کشور وسیع جهان است در صورتی که جمعیت آن چیزی در حدود 35 میلیون نفر است که همین امر باعث شده تا مقامات کانادا هر ساله مهاجرین زیادی را از کشورهای مختلف دنیا بپذیرند تا بتوانند تعادلی در میان جمعیت و وسعت کشور خود ایجاد کنند.

 

قانون مهاجرت کانادا در اصطلاح Immigration and R.e fu. g e .e Protection Act یا IRPA نام دارد. این قانون اصول مهاجرت به کانادا را تعریف می کند. برای مثال طبق اصل 12 این قانون مهاجران کانادا به سه گروه خانوادگی Family Reunification، اقتصادی Economic Immigrants و پ..ن..اه..ج…و ی…ان تقسیم بندی می کند.

مهاجرت به کانادا از طریق خانوادگی

مهاجرت به واسطه پیوستن به اعضای خانواده Family Reunification
اگر فردی اقامت دائم یا تابعیت (شهروندی) کشور کانادا را داشته باشد می تواند برای مهاجرت همسر، فرزندان، پدر و مادر و حتی سایر اعضای خانواده اقدام کند. شرایط دقیق مهاجرت این گروه متفاوت است. برای مثال می توانید نوشته های زیر را مطالعه کنید.

تغییرات اساسی در مهاجرت همسران (اسپانسرشیپی) به کانادا
مهاجرت والدین به کانادا در سال 2017 میلادی
گرچه در شرایط خاص امکان اسپانسر (حمایت مالی) سایر اعضای خانواده به کانادا وجود دارد ولی به طور معمول تنها کسانی را که می توان از این طریق به کانادا مهاجرت داد همسر، فرزندان، پدر و مادر و پدربزرگ ها و مادربزرگ هاست. بعضی اوقات می توان سایر اعضای خانواده را هم اسپانسر شد. برای مثال طبق تبصره f بند 1 ماده 117 آئیین نامه های مهاجرتی کانادا IRPR، اگر والدین فردی فوت کنند و از آنها فرزند زیر 18 سالی باقی بماند برادر یا خواهر کانادایی (یا مقیم کانادا) وی می تواند اسپانسر او به کانادا بشود. همچنین کانادا امکان به فرزندی قبول کردن کودکان زیر 18 سال را نیز پیش بینی کرده است (تبصره g همان ماده قانونی). برای اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از موارد فوق می توانید با یک مشاور رسمی مهاجرت تماس بگیرید.

بعضی اوقات اسپانسر یا اعضای خانواده او شرایط مهاجرت به کانادا را ندارند. در این موارد گاه می شود به واسطه مسایل انسان دوستانه Humanitarian and Compassionate Considerations که در اصطلاح H&C گفته می شود، شرایط مهاجرت را فراهم کرد. در این شرایط افسر مهاجرت کانادا بیش از هر چیز صلاح کودکان را در نظر می گیرد. مسأله H&C در ماده 25 قانون مهاجرت کانادا IRPA مطرح شده و به وسیله تصمیم اخیر دادگاه عالی کانادا معروف به تصمیم Kanthasamy (کانتاسامی) تصریح شده است. تصمیم کانتاسامی کار H&C را آسان کرده ولی حتی پس از آن هم شانس موفقیت در این روش خیلی زیاد نیست.

بعضی اوقات استان های کانادا روش های خاصی را برای مهاجرت اهالی فامیل ساکنان استان خود در نظر می گیرند. چون قوانین استانی مرتب در حال تغییر است لازم است در این خصوص به وبسایت اداره مهاجرت استان یا یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا تماس بگیرید.

شرایط مهاجرت اقتصادی به کانادا

یکی دیگر از راههای مهاجرت به کانادا از طریق مهاجرت اقتصادی به کانادا است ، کسانی که از روش های اقتصادی به کانادا مهاجرت می کنند، معمولا یا تخصص و حرفه ای دارند یا تجربه مدیریتی و تجاری به همراه امکان سرمایه گذاری. بیشتر مهاجران کانادا در گروه اقتصادی قرار می گیرند. به طور کلی می توان این مهاجران اقتصادی را به سه گروه زیر تقسیم بندی کرد.

 • گروه فدرال Federal – گروهی که می توانند به هر کجای کانادا بجز استان کبک مهاجرت کنند
 • گروه استانی Provincial – گروهی که قصد مهاجرت و زندگی در یک استان بخصوص کانادا را دارند (بجز استان کبک)
 • گروه کبک Quebec – استان کبک قرارداد خاصی با اداره مهاجرت فدرال دارد که طبق آن آزادی های فراوانی در خصوص مهاجرت افراد به این استان به دست آورده است

شرایط مهاجرت به کانادا فدرال

در سال 2017 میلادی،راههای مهاجرت به کانادا از طریق فدرال شامل روشهای زیر می شود:

1- سیستم اکسپرس انتری Express Entry یا EE ( شامل سه زیر گروه )

 • کارکنان ماهر Federal Skilled Workers
 • تجربه کانادایی Canadian Experience Class
 • پیشه وران Federal Skilled Trades Program

2- روش مهاجرت خوداشتغالی Self-Employed ( شامل سه زیر گروه )

 • ورزشکاران و دست اندرکاران امور ورزشی (مربیان، داوران مسابقات، مدیران برنامه های ورزشی و …)
 • هنرمندان و دست اندرکاران امور هنری و فرهنگی (نویسندگان، موسیقی دانان، فیلم سازان، فیلمنامه نویسان، نقاشان، خوانندگان و …)
 • کشاورزان و دست اندرکاران امور کشاورزی و دامی (دامداران، کشت کاران، زنبورداران، باغ داران، پرورش دهندگان طیور و …)

3- روش مهاجرت استارت آپ (راه اندازی) Startup Visa – این روش برای کسانی است که به واسطه ابتکار و کارآفرینی قصد مهاجرت به کانادا دارند.

4- مهاجرت گروه مراقب (کرگیور) Caregiver – این روش مهاجرت مخصوص کسانی است که در مقام پرستار خانگی یا روش های مشابه در کانادا حضور داشته اند و کار کرده اند.

مهاجرت از طریق استانی و کبک کانادا

یکی دیگر از راههای مهاجرت به کانادا که علاقه مندان زیادی نیز دارد مهاجرت از طریق استانی و یا کبک می باشد .کانادا در مجموع 10 استان Province و سه قلمرو Territory دارد. اغلب این استان ها و قلمروها برای افزایش جمعیت و بهبود وضعیت اقتصادی خود روش مهاجرتی خاصی را پیش بینی کرده اند. پشتوانه مهاجرت های استانی اصل 95 قانون اساسی کانادا مصوب سال 1867 میلادی است. طبق این ماده قانونی استان ها می توانند در امور مهاجرت خود تصمیم گیری کنند به شرط آنکه تصمیمات ایشان در جهت خلاف تصمیمات دولت فدرال کانادا نباشد. به همین دلیل استان ها موافقت نامه های متعددی با دولت کانادا به امضا رسانده اند که حاصل آن مهاجرت های استانی است که در اصطلاح Provincial Nominee Program یا PNP نامیده می شوند.

استان کبک قرارداد قدرتمندی با دولت فدرال کانادا بسته است که در اصطلاح Quebec Accord نامیده می شود. طبق این قرارداد آزادی های دولت کبک در خصوص جذب مهاجر بسیار زیاد است. این استان به صورت پیش فرض علاقه مند به جذب آن دسته از مهاجران است که زبان فرانسه می دانند.

علاوه بر راههای مهاجرت به کانادا که در بالا عنوان شد هر سال میلیون ها نفر به طور موقت وارد کانادا می شوند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ویزای گردشگری یا موقت کانادا Temporary Resident Vsia (TRV)
ویزای دانشجویی Study Permit
ویزای کار Work Permit
اجازه حضور موقت در کانادا Temporary Resident Permit (TRP)

گرچه به طور خودکار نمی توان این ویزاها را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد، گاه چنین امکانی به وجود می آید. مثلا اگر فردی به مدت حداقل یک سال در کانادا کار کرده باشد ممکن است بتواند از روش تجربه کانادایی Candian Experience Class مهاجرت کند یا اگر کسی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در استان انتاریو تحصیل کرده باشد، احتمال دارد بتواند از طریق روش های مهاجرتی استان انتاریو به کانادا مهاجرت نماید.

در پایان امیدواریم مطلب راههای مهاجرت به کانادا برای شما علاقه مندان مهاجرت به این کشور مفید واقع شده باشد . در صورت داشتن هر گونه پرسش از طریق قسمت نظرات می توانید پرسشهای خود را با ما مطرح نمایید .

 • جزیره پرنس ادوارد

  جزیره پرنس ادوارد کانادا

  جزیره پرنس ادوارد کانادا (Prince Edward Island) کوچکترین استان کشور کانادا است.استان پرنس …
بارگذاری در کانادا

دیدگاه بگذارید

avatar
م قاسمی
مهمان

سلام در لاتاری شرکت کردم چنانچه برنده شوم می توانم با کل خانواده بروم چقدر هزینه دارد کجا زندگی کنیم وچگونه امرار معاش کنیم من در حال حاضر معلم هستم با ۲۱ سال سابقه.

wpDiscuz