صفحه اصلی مهاجرت اروپا سفر به اروپا با ماشین شخصی

سفر به اروپا با ماشین شخصی

6 خواندن ثانیه
۹
0
553

سفر به اروپا با ماشین شخصی

راهنمای سفر به قاره کهن اروپا با ماشین شخصی به صورت کلی. در این مطلب میتوانید اطلاعاتی برای سفر به اروپا به صورت زمینی و با ماشین را به دست آورید. پس با گروه مهاجرتی پارس مهاجر همراه باشید.

سفر به اروپا با ماشین شخصی
سفر به اروپا با ماشین شخصی


اگر قصد مهاجرت به اروپا را دارید روی متن مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه کلیک نماییداز زمانهای بسیار انسانهای مختلف و حتی اقوام مختلف به صورت گروهی اقدام به مسافرت و یا بهتر بگویم اقدام به جا به جایی از مکانی به مکان دیگر میکردند . در زمانهای گذشته که وسیله های صنعتی و امروزی وجود نداشت رفت آمد و سفر رفتن خیلی سخت و در مواردی هم خیلی خطرناک بود . چون حتی خطرهای جانی برای مسافران خود در پی داشت. اما با گذشت زمان و پیشرفت تکنولوزی و بهتر شدن صنعت حمل و نقل به تعداد مسافرتها همچنین به تعداد مسافران افزوده شد . به نحوی که در سالهای اخیر همه روزه سفرهای بسیار زیادی در بین شهرها و کشورها و حتی قاره های مختلف صورت میگرد و سفر کردن به یک جز جدا ناپذیر زندگی ما انسان ها تبدیل شده است .

حال این مسافرت رفتن ها به دلیلهای مختلفی انجام میشود . بعضی برای تفریح بعضی برای مسابقات ورزشی و حتی بعضی برای جنگ . بگذریم با این مقدمه به سراغ مطلب مربوطه خودمان می رویم.  سفر به اروپا با ماشین شخصی

خیلی از افراد دوست دارند که وقتی تصیمیم به سفر رفتن میگیرند سریع بروند و به مقصد مورد نظر خود برسند ، اما دسته ای دیگری از افراد هستند که اینگونه نیستند و دوست دارند زمانی که در طول مسیر سفر خود هستند تا به مقصد برسند از زمان خود و مکانهایی که در آن قرار میگیرند لذت ببرند . مطمئناً دوستانی که انتخاب میکنند که برای سفر به اروپا با ماشین شخصی تردد کنند جز دسته دوم هستند .در زیر توضیحاتی برای شما دوستان داریم تا بتوانید اطلاعاتی در مورد سفر به اروپا به صورت زمینی پیدا کنید .

قبل از شروع حرکت شما نیاز به ۴  پیش نیاز دارید که توضیحات مختصری درباره هر یک از آنها برای شما دوستان عرض خواهیم کرد.

۱- پاسپورت

۲- گواهینامه بین المللی

۳- کاپیتاژ کردن ماشین مورد نظر

۴- دریافت ویزای شنگن

پاسپورت : برای دریافت پاسپورت خود اگر مشکل خروج از کشور ندارید ( برای آقایان مخصوصا مشکل سربازی ) به یکی از دفاتر پلیس +۱۰ در داخل کشور مراجعه کنید و درخواست فرم پاسپورت نمایید . برای دریافت آن نیاز به عکس با قوانین مشخص، چند فرم اطلاعات اولیه که باید پر کنید . همچنین چند فیش واریز که باید مبالغ آن را به بانک ملی واریز نمایید . پس از طی مراحل بالا منتظر می مانید تا پاسپورت شما به وسیله پست به دستتان برسد.

۲- برای دریافت گواهینامه بین المللی باید همراه با گواهینامه رانندگی و پاسپورت خود به کانون جهانگردی و اتومبیل رانی یا نمایندگی آن در شهرهای مختلف مراجعه فرمایید و درخواست صدور گواهینامه بین المللی بدهید .

۳- برای کاپیتاژ کردن ماشین مورد نظر خود با همراه داشتن مدارک ماشین و پاسپورت و گواهینامه بین المللی خود میتوانید به گمرک مستقر در شهر خود و یا به کمرکهای مستقر در لب مرز رفته و درخواست کاپیتاژ ماشین خود را نمایید . که این مورد نیز مستلزم پرداخت هزینه میباشد .

۴- یکی از سخترین موارد برای ما ایرانی ها دریافت ویزای شنگن هست که سختگیری زیادی در آن هست . حتما یکی دو ماه زودتر از زمان شروع سفر خود دنبال دریافت ویزا باشید . بهتر است درخواست ویزا از کشورهایی مثل یونان، هلند و یا اتریش بکنید زیرا در دادن ویزا سختگیری کمتری می کنند .

سفر به اروپا با ماشین شخصی

پس از دریافت ویزا و آماده کردن تمام موارد بالا در ایران به همراه وسایل کامل سفر به سمت تبریز حرکت میکنید و از آنجا به مرز بازرگان رفته و سپس بعد از انجام امور گمرکی وارد خاک ترکیه میشود . یادتون باشه در آخرین مرحله خروج از ایران بنزین بزنید .

پس از ورود به خاک ترکیه شهرهای دوبایزیت – آگری- آرزوروم – ارزینکان- کایسری – آنکارا و استانبول را دنبال کنید تا به بندر استانبول برسید . از آنجا هم ماشین خود را سوار بر کشتی تفریحی و یا باری  نمایید و به مقصد یونان حرکت کنید . زمانی که به یونان رسیدید .از کشتی پیاده شده ماشین خود را تحویل بگیرید . قشنگترین قسمت مسافرت شما شروع شده است . میتوانید تا زمانی که ویزای شما اجازه میدهد آزاده در محدوده کشورهای شنگن به گشت و گذار بپردازید .

 • ازدواج در سوئیس

  قوانین ازدواج در سوئیس

  قوانین ازدواج در سوئیس ساختار مختلفی دارد. ثبت ازدواج در سوئیس توسط شهرداری انجام می شود. …
 • گرین کارت دانمارک

  گرین کارت دانمارک

  گرین کارت دانمارک یکی از راههای مهاجرت به کشور دانمارک است, جدول امتیازبندی گرین کارت دانم…
 • مهاجرت ارزان اروپا

  مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه

  مهاجرت به اروپا با کمترین هزینه معرفی اقامت اروپا با 16000 یورو مهاجرت سریع به اروپا,اقامت…
 • دانشگاههای لهستان

  لیست دانشگاههای لهستان

  لیست دانشگاههای لهستان را در این مطلب می تواند مشاهده نمایید. دانشگاههای کشور لهستان جز به…
 • قیمت حمل نقل در لهستان

  حمل و نقل عمومی در لهستان

  حمل و نقل عمومی در لهستان در شهرهای مختلف لهستان متفاوت است. اما از لحاظ کلی سیستم حمل و ن…
 • اقامت کشور لهستان

  اقامت لهستان

  اقامت لهستان انواع مختلف دارد، در این مطلب انواع اقامت لهستان، شرایط دریافت اقامت لهستان و…
بارگذاری در اروپا

۹ نظرات

 1. fatemeh

  دی ۲۵, ۱۳۹۳ at ۹:۰۳ قبل از ظهر

  سلام. مطلب جالبی بود وخیلی خوب راهنمایی کردید.ممنون
  بنظر شما چه ماشینی برای سفر دور دنیا مناسبه

  [پاسخ]

  Shayegan

  Shayegan پاسخ در تاريخ دی ۲۵ام, ۱۳۹۳ ۸:۱۸ بعد از ظهر:

  درود دوست گرامی
  نکات خیلی مهمی برای انتخاب وسیله نقلیه در مسافتهای زیاد هست که حتما باید به آنها توجه کرد.مورد اول جا دار بودن ماشین با توجه به تعداد مسافران. کیفیت ماشین از لحاظ فنی – کم مصرف بودن ماشین. چون هزینه بنزین مخصوصا در کشورهای خارجی بالا هست.قدرت بالا برای ماشین .
  البته اگر شرایطش رو داشته باشید و تعدادتون هم از ۳ نفر به بالا باشه داشتن یک ماشین شاسی بلند به اضافه یک کارناوال میتونه گزینه بسیار مناسبی برای گشت و گذار و هم برای استراحت باشه

  [پاسخ]

  پاسخ

 2. fatemeh

  دی ۲۶, ۱۳۹۳ at ۱:۵۲ بعد از ظهر

  سلام ممنون از توضیحاتتون. یه سوال دیگه هم دارم: برای رفتن به کشورهای عضو شیگن باید حتما ویزای شینگن داشته باشیم یا با ویزای معمولی هم میشه .برای گرفتن ویزای شینگن باید چکار کنیم

  [پاسخ]

  Shayegan

  Shayegan پاسخ در تاريخ دی ۲۶ام, ۱۳۹۳ ۲:۰۴ بعد از ظهر:

  درود مجدد
  بله حتما باید ویزای شنگن داشته باشید . اگر بخواین در مسیر اروپا تردد کنید بدونه مشکل حتما باید این ویزا را داشته باشید. به از هر یک از کشورهای عضو پیمان شنگن که ویزا دریفات کنید می توانید به تمام کشورهای منطقه شنگن مسافرت کنید. از دو طریق میتوانید اقدام کنید برای دریافت ویزا . یا یکی از بستگانتون براتون دعوتنامه بفرسته یا از طریق آزانسهای مسافرتی درخواست ویزا بدین. آزانسها معمولا راحتتر این کار رو انجام میدن. اما خوب ضمانت برگشت ازتون میگیرن. اما در کل در هر دو مورد شما باید مدارکی ارائه کنید به سفارت که مشخص میکنه نمیخواهید در اروپا بمونید و حتما برمیگردید به کشور خودتون . مثلا سند ملکی در ایران – گواهی اشتغال به تحصیل و یا گواهی مرخصی از کار در زمان مسافرت .
  سابقه بیمه و یا هر چیزه دیگه که ثابت کنه شما قصد بازگشت دارین و نمی خواهید در اروپا بمونید

  [پاسخ]

  پاسخ

 3. عماد

  خرداد ۶, ۱۳۹۴ at ۱۰:۰۲ قبل از ظهر

  سلام و خسته نباشید
  ببخشید میخاستم بدونم میشه با ماشین شخصی و این خونه های پرتابل که به ماشین وصل میشه به کشور های دیگه سفر کرد
  من یه مقدار پول تو بانک دارم و میخام دور دنیا رو بچرخم تقریبا میخام هرجا که با ماشین میتونم برم رو برم ولی نمیدونم چطور میتونم این کارو بکنم.
  اصلا امکان این هست که از ایران به ترکیه رفت و از اونجا به اروپا یعنی یه ویزایی باشه که بشه با ماشین شخصی به همه جا باهاش رفت راهکارش چیه باید وکیل بگیرم یا راه دیگم داره من یه ماشین شاسی بلند دارم که یه خونه پرتابل بهش وصل کردم.
  دوست دارم با خانومم بگردم نه با تور و هواپیما با ماشین خودم باشم مشکل مالی هم ندارم.
  اگه میشه جوابتون رو بهم ایمیل کنین.
  emadkalvandi@gmail.com

  [پاسخ]

  Shayegan

  Shayegan پاسخ در تاريخ خرداد ۶ام, ۱۳۹۴ ۳:۵۴ بعد از ظهر:

  درود
  بله دوست عزیز مشکلی از بابت رفت و آمد با داشتن اتوکمپینگ نیست. تنها مشکل عبور از مرزها است . شما بدون ویزا فقط میتوانید وارد ترکیه شوید . اما برای رفتن به اروپا نیاز به ویزا دارید. یا باید پاسپورت یک کشور غربی را داشته باشید که بتوانید با آن بدون مشکل از مرزها عبور کنید یا باید قبل از رفتن به این سفر برای ویزای کشورهای اولیه اقدام نمایید شما با داشتن ویزای شنگن میتوانید اکثر نقاط اروپا را بگردید

  [پاسخ]

  پاسخ

 4. علي

  مرداد ۲۲, ۱۳۹۴ at ۱:۲۱ قبل از ظهر

  سلام. میشه بکین کل هزینه ای که میشه با ماشین شخصی به اروبا رفت و برکشت جقدره؟

  [پاسخ]

  پاسخ

 5. علي

  مرداد ۲۲, ۱۳۹۴ at ۱:۲۴ قبل از ظهر

  یادم رفت بکم که از اردبیل می خاییم بریم میشه از طرف اذربایجان و کرجستان بریم یا نه؟

  [پاسخ]

  پاسخ

 6. غلام

  شهریور ۱, ۱۳۹۴ at ۶:۵۶ قبل از ظهر

  سلام میخواستم بدونم هزینه هر شب اقامت تو اروپا تو هتل و یا تو کمپ ها به طور میانگین چقدره و آیا همیشه می تونیم تو پارک یا فضای سبز و طبیعت چادر بزنیم یا نه و یه راهنمایی هم در مورد جاده هایی که ممکنه حرکتشون از سمت چپ باشه می خواستم مرسی از مطلب مفیدتون

  [پاسخ]

  پاسخ

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *